İngiliz tatilci karantina kıskacında…

İngiltere’de alınan kararlar sonrasında İngiliz tatilciler, 18 Eylül itibariyle kısıtlama olmaksızın sadece 12 destinasyonu ziyaret edebiliyor. İşte o destinasyonlar…

Slovenya ve Fransa’nın Guadeloupe Adası’nın karantina listesine eklenmesinin ardından İngilizler, artık dünya çapında kısıtlama olmadan sadece 12 destinasyonu ziyaret edebilecek.

Telegraph Travel’ın derlediği habere göre İngiliz tatilcilerin kısıtlamasız gidebilecekleri ve de ülkelerine dönüşte kendilerini izole etmek zorunda kalmadan seyahat edebilecekleri ülkeler arasında İtalya, Almanya, Türkiye ve Yunanistan’ın anakarasının önemli bir kısmı yer alıyor.

Diğer yandan İngiltere vatandaşları San Marino, Cebelitarık, Lihtenştayn ve Grönland, İsveç, Danimarka, Polonya ve Slovakya gibi turistik ziyaretler açısından, daha az popüler olan ülkelere de kısıtlama olmadan giriş – çıkış yapabiliyor.

Buna karşılık İngilizlerden ülkeye girişlerde negatif PCR testi ve veya girişte bir takım yükümlülük isteyen 12 destinasyon bulunuyor.

Bu destinasyonlar arasında Barbados, Bermuda ve St Lucia gibi birkaç Karayip ülkesinin yanı sıra Madeira Adaları, Azorlar ve Güney Kıbrıs yer alıyor.

Dün İngiltere’nin Tayland ve Singapur’u karantina listesinden çıkarmasına rağmen bu iki ülke sınırlı ölçüdeki belli kriterlere uyan seyahatlere açık; tatil amaçlı seyahatlere ise henüz açılmadı.

İspanya, Fransa, Hırvatistan, Malta ve Yunan Adaları’nın bir kısmı, son haftalarda İngiltere’nin karantina listesine giren ülkeler arasında yer aldı.