Turizm sezonu bitince sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemlere dair açıklama yaptı. Halkın salgın önlemlerine yeteri kadar uymadığını belirten Erdoğan, “Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Sözlerinin başında Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemlere değinen Erdoğan, “Halkımız kurallara uymadı, mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız” dedi.

Erdoğan, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın tedbirleri artırma durumunda olduğunu belirterek “Bunu yapmak zorundayız. Bunlar zevkimizden olan şeyler değil. Halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımızın sıkıntı yaşamaması içindir. Bir olumlu dönüş bazı illerde başladı” ifadesini kullandı.

Devamında aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, “Sıkı bir şekilde devam ediyor. Özel sektör bu konuyla ilgili olarak bu çalışmalara devam ediyor. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz” diye konuştu.

Turizm sezonu bitince sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

Gazeteci Candaş Tolga Işık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak önlemlerle ilgili Ankara’daki kaynaklardan gelen bilgiyi aktardı. Işık, “Türkiye çapında sokağa çıkma yasakları şu an için gündemde değil” dedi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Halkımız kurallara uymadı. Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız” şeklindeki açıklamasının ardından konuya ilişkin olarak Ankara’daki kaynaklarıyla konuştu.

“Turizm sezonunun bitmesiyle) yeme-içme-eğlence mekanlarına yönelik tedbirler sıkılaştırılacak”

Edindiği bilgileri kişisel Twitter hesabında paylaşan Işık, şunları kaydetti:

“Ankara’daki kaynaklardan gelen bilgi şu: Yüksek risk gruplarını koruyucu, toplu insan hareketinin azaltılması ve (turizm sezonunun bitmesiyle) yeme-içme-eğlence mekanlarına yönelik tedbirler sıkılaştırılacak. Ama Türkiye çapında sokağa çıkma yasakları şu an için gündemde değil.”