Yeni kısıtlamalar Moskova otellerini vurdu

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in coronavirus ile mücadele için getirdiği yeni kısıtlamalar Moskova otellerini vurdu. Otellerin doluluk oranının ciddi şekilde düştüğü açıklandı.

Rus kamu kuruluşu Delovaya Rossiya’nın Moskova bölgesi Otel İşletmeciliği Komitesi Başkanı Dmitry Shlopak, Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in yeni kısıtlamaları getirmesinin hemen ardından, kentteki otellerin, müşteri sayısında iki kat düşüş yaşandığını kaydetti.

REZERVASYONLAR İPTAL EDİLDİ

“Konaklama Endüstrisi” iş ve hükümet işleri arasında arabuluculuk etkinliğinde konuşan Shlopak “Moskova Belediye Başkanı’nın açıkladığı yeni kısıtlamaların hemen ardından, otellerdeki doluluk oranın yarı yarıya düşeceğini hissettik. İkinci günde otellerin çoğunda müşterilerin neredeyse yarısı otellerinden ayrılmak istedi. Yeni müşteriler de otel rezervasyonlarını iptal etti” ifadelerine yer verdi.

Gazetem.ru’nun aktardığı habere göre Shlopak, sektördeki toparlanmanın hala zor olduğunu sözlerine ekledi.

Daha önce Moskova Belediye Başkanı Sobyanin, başkentte pazartesiden itibaren koronavirüs vakalarının sayısındaki artış nedeniyle okulların iki haftalık tatile gittiğini, çalışanların en az yüzde 30’unun, özellikle kronik hastalığı olan ve yaşlıların uzaktan çalışmaya başlaması gerektiğini açıklamıştı.