Kıbrıs Türk Otelciler Birliği: Yapılan destekleri asla unutmayacağız

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, pandemi sürecinde Türkiye’ye yardımları için teşekkür ediyor.

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği(KITOB), yılda bir milyon üzeri turist sayısı ve  bir milyar dolara yakın turizm gelirinin, son on yılda Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) turizmine vermiş olduğu desteğin bir sonucu olduğunu kaydediyor.

Pandemi döneminde Anavatan Türkiye yine KKTC turizminin yanında olduğunu dile getiren KITOB, küçük otellere can suyu hibe programı ve istihdam katkılarına direkt destek vererek istihdamın devam etmesine katkı sağladığını vurguluyor.

Yapılan bu destekleri KKTC turizmcisi tarafından asla unutulmayacağının altını çizen KITOB, pandemi süresince ve sonrasında Anavatan Türkiye’nin varlığı önlerindeki zorlu süreçte en büyük destekçileri olacağını kaydediyor. KITOB, kan bağı olan iki devletin birbirine her alanda sahip çıkması sadece ekonomik olarak değil aynı zamanda manevi olarak da büyük anlam taşıyacağını söylüyor.

18 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanlığının ikinci tur seçimi yapılacağını bildiren KITOB, seçimin sadece KKTC turizm camiası için değil, aynı zamanda tüm Kıbrıs Türk toplumu için de çok önemli olduğunun altını çiziyor. KITOB, ikinci turda Kıbrıs Türk toplumunun her zamanki gibi sağduyu ile iradesini sandığa yansıtacağından şüphelerinin olmadığını dile getiriyor.

KITOB “Halkımızın hassasiyet ile kendi varlığı ve geleceği için, Türkiye ile saygı ve sevgi çerçevesinde çalışacak adayı seçeceğinden eminiz. Kıbrıs Türk halkı, kazanan adayın bizi tanıyan ve zor günlerimizde  yanımızda olan Türkiye Cumhuriyeti ile dost ve kardeş iki ülke olarak üçüncü diğer ülkelere karşı haklarımıza sahip çıkması ve ilişkileri en güçlü seviyede tutulması gerektiğinin bilincinde olmalıdır” ifadelerine yer veriyor.