Rusya’da popüler yılbaşı destinasyonları belli oldu

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), önümüzdeki yılbaşı dönemi için Rusya vatandaşları arasında en popüler tatil destinasyonlarını açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus medyasına yaptığı açıklamada, yurt dışında yılbaşı tatili için en fazla tercih edilen ülkenin Türkiye olduğunu belirtti.

YURT İÇİNDEKİ POPÜLER DESTİNASYONLAR

Rusya içinde Krasnodarsk’ın ilk sırada olduğunu söyleyen Lomidze, St.Petersburg, Moskova, Kırım ve Stavropol’ün de popüler destinasyonlar arasında olduğu bilgisini verdi.

“TÜRKİYE’NİN YANI SIRA…”

Coronavirus salgınında yeni bir dalga ihtimaline karşın, Rusya vatandaşlarının yılbaşı turlarına ilgi gösterdiklerini belirten Lomidze, Türkiye’nin yanı sıra Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, Kazakistan, İngiltere ve İsviçre turlarına da talep olduğunu kaydetti.

Lomidze, geçen sene yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk defa Ruslar arasında popüler bir tatil destinasyon haline geldiğini belirterek; “Mısır pazarının kapalı olması ve uzak destinasyonların pahalılığı Türkiye’yi yıl boyu gidilen bir destinasyon haline getirdi. Türkiye, Rusyalı turistlerin, özellikle İstanbul’a talep patlaması yaşanmasıyla birlikte yılbaşı tatili için en çok tercih ettiği beş destinasyon arasına da girdi. Bu daha önce görülmeyen bir durum” demişti.