TUI yönetiminde ve otel yapılanmasında önemli değişikler…

TUI Lüks Segmente Odaklanıyor

Last Updated on 15 Ekim 2020 by Turizm Günlüğü

TUI Almanya üst düzey yönetim kadrosunda önemli değişikliklere hazırlanıyor. Diğer yandan tur operatörü yeniden yapılanma kapsamında otel markaları Robinson ve Magic Life’ın çalışanlarını bir çatı altında toplamaya hazırlanıyor.

Avrupa’nın en büyük seyahat grubu, geçen hafta yapılan denetim kurulu toplantısının ardından yeniden yapılanma kapsamında atılacak adımları ve değişiklikleri duyurdu.

Alman tur operatörü, yıllık maliyetlerinde %30 oranında azaltmaya giderek yılda 300 milyon Euro’dan fazla tasarruf etmeyi planladığı büyük ölçekli bir tasarruf programını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu kararın, TUI’nin 8 bin çalışanın işini etkileyebileceği belirtiliyor.

YÖNETİM KURULU’NDA ÖNEMLİ GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

TUI Almanya’nın yönetim kurulunda yaşanacak en önemli değişiklik, bu yılın sonunda CFO (Chief Financial Officer – Finans Grubu Başkanı) Birgit Conix’in görevden ayrılması olacak.

2018 yılında şirkete katılan Belçika doğumlu yönetici, yaz aylarında sözleşme süresini uzatmamaya ve yıl sonunda TUI Almanya yönetiminden ayrılmaya karar verdi.

FİNANS GRUBU BAŞKANI SEBASTIAN EBEL OLACAK

Ocak ayından itibaren TUI Almanya’nın CFO’su Sebastian Ebel olacak.

Ebel’in yerine ise firma içerisinden satın alma bölümünün başkanı olan Peter Krüger geçecek.

TUI Almanya Pazarlama Direktörü Erik Friemuth‘un görev ve sorumlulukları ise genişletilecek. Friemut, TUI Hotels & Resorts markalarının (TUI Blue, Robinson, TUI Magic Life) yanı sıra grubun satış ve müşteri operasyonlarından da sorumlu olacak.

Erik Friemuth, 2014 yılından beri CMO (Chief Marketing Officer – Pazarlama Genel Müdürü) görevinin yanı sıra 2017’den beri de TUI otel markalarının genel müdürlüğünü üstleniyordu.

Son olarak David Schelp, TUI Musement’ın CEO’su olarak TUI Group İcra Kurulu’na katılacak.

TUI, OTEL MARKALARINI TEK BİRİMDE BİRLEŞTİRİYOR

TUI Group, gelecekte daha yakın iş birliği yapmak amacıyla iki otel markası Robinson ve TUI Magic Life’ı tek bir birimde birleştirme yoluna gidecek.

İki marka mevcut konumlarıyla korunacak ve tüm Magic Life personeli, daha büyük Robinson birimine geçecek.

Magic Life’ın genel müdürleri Andreas Pospiech ve Johannes Schaden TUI Almanya’dan ayrılmaya karar aldı.