İspanya turizmi çıkış yolu arıyor

İspanya, seyahat koridoru arayışında… İspanya, Almanya ile “seyahat koridoru” oluşturmak için harekete geçti.  

Almanya, İspanya’ya yönelik seyahat uyarısını sürdürüyor. İspanyol turizm yetkilileri ise Almanya ile yeniden bir turizm koridoru oluşturmak için hazırlık yaptı.

İspanya’nın sunduğu taslak program henüz Alman hükümeti tarafından onaylanmadı.

Taslak kapsamında, riskli bölgelerden gelen yolcuların İspanyol adalarına vardıklarında en geç 48 saat önce yapılmış negatif COVID-19 testi sunmaları gerektiği belirtildi.

Tatilcilerin Almanya’ya dönüşünde ise şu prosedürlerin izlenmesi planlanıyor:

Tüm yolcular uçuştan 48 saat önce COVID-19 testine girecek. Bu test ücretsiz olarak uygulanacak. Sonuç pozitif çıktığı takdirde, İspanya hükümeti hasta kişinin barınması ve bakımıyla ilgilenecek.

Almanya’nın seyahat uyarısına rağmen bazı Alman tur operatörleri İspanya adalarına yönelik tatil paketleri sunuyor.

Özellikle Kanarya Adaları’ndaki otelciler haftalardır özel izin ve seyahat koridoru için ilgili mercilere baskı uyguluyor.

Buna karşılık Alman Hükümeti’nin karara mesafeli durduğu belirtiliyor.

Önceki İçerikMetin Ergün vefat etti
Sonraki İçerikAhmet Ferda Seymen vefat etti
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışan Cem Bişkin, Turizmgunlugu.com'un Genel Yayın Koordinatörü olarak görevini sürdürüyor.