Ahmet Ferda Seymen vefat etti

Uzun yıllardır Otelcilik sektöründe genel müdürlük görevinde çalışmış, sektörün tanınan genel müdürlerinden Ahmet Ferde Seymen vefat etti.

Sektörün en sevilen isimlerinden; hem alaylı hemde konusunda akademik düzeyde eğitimli, hoşsohbet, kibar ve yardımsever kişiliğiyle tanınan Ahmet Ferda Seymen bir yıldır mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek vefat etti.

Ahmet Ferda Seymen kimdir?

Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nü 1980 yılında, Yüksek Lisans öğrenimini ise Florida International University Miami, Florida’da tamamlayan Ahmet Ferda Seymen, 1991 yılına kadar Florida eyaletinde restaurant ve otel işletmeleri alanında yöneticilik yaptı.

1991 yılında Antalya Hilton Oteli ile İzmir Hilton Oteli’nin Yiyecek İçecek Direktörlüğü görevi ile Türkiye turizm sektöründe mesleki hayatını devam ettiren Seymen, Antalya Side’de Sillyon Resort Hotel ve Corinthia Excelsior Hotel’lerin ve Kuşadası Pine Bay Holiday Resort’un Genel Müdürlüğünü yapmıştır. Malta’da Corinthia Hotels International Malta ve Kuzey Afrika Operasyonları Bölge Müdürlüğü görevinin ardından Antalya Corinthia Hotels International Türkiye Operasyonları Bölge Müdürlüğü görevlerini üstlenen Ahmet Ferda Seymen, İstanbul’da Richmond Hotel Genel Müdürü, Kaya Hotels & Resorts Operasyon Direktörü olarak görev yaptı. Eresin Hotels Genel Müdürlüğü, Byotell-Byomed Hotel-Medical Turizm Bölümü Genel Müdürlüğü ve CVK Hotels & Resorts’ta Turizm Bölüm Başkanlığı görevlerinde de bulunan Seymen son olarak Elit World Hotel Europe ve Kaya Ramada Plaza Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştu.

Turizm Günlüğü olarak; Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.