Messe Frankfurt Türkiye’de 20. yılını kutluyor

Messe Frankfurt
Messe Frankfurt Istanbul Yönetici Ortağı Tayfun Yardım ve Işın Sağlam

780 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski organizasyon şirketi olan Messe Frankfurt, Türkiye’deki 20. Yılını Kutluyor

Messe Frankfurt’un her yıl dünya çapında 40 farklı şehirde düzenlediği 150’den fazla fuar organizasyonunda Türk firmaların katılımını artırarak ülkemizin ihracatına katkı sağlamak amacıyla 2000 yılından bu yana faaliyetini sürdüren Messe Frankfurt Istanbul, 20. yılını kutluyor.

Messe Frankfurt Istanbul Yönetici Ortağı Tayfun Yardım: “Messe Frankfurt Istanbul olarak 20 yıldır Messe Frankfurt’un Türkiye’deki operasyonlarını yürütüyoruz. Ülkemiz, otomotiv, tekstil, inşaat ve gıda gibi sektörlerde büyük bir potansiyele sahip ve yerli üreticiler yeni piyasalara açılarak ihracatını arttırma ihtiyacı duyuyor. Aslında, Türkiye’nin bir çok köklü firmasının Messe Frankfurt ile olan yolculuğu ofisimiz kurulmadan çok daha öncesine dayanıyor. Messe Frankfurt Istanbul ofisi olarak çalışmalarımıza başlamamızla birlikte firmalar için bir köprü görevi görmeye başladık ve doğal olarak katılımcılarımızla şirketimiz arasındaki bağ daha da güçlendi.

2001 yılından beri Dünyanın 3. Büyük Otomotiv Endüstrisi Fuarı Automechanika Istanbul, 2015 yılından beri ise Türkiye’nin ilk ve tek Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı Motobike Istanbul fuarlarını organize ediyoruz. Türkiye’nin önemli yapı taşlarından biri olan KOBİ’lerin gelişmesine ve potansiyellerini ortaya çıkarmalarına katkı sağlıyoruz. Hizmet sunduğumuz birçok firmanın zamanla büyüdüğünü ve uluslararası pazarda etkin birer oyuncu olduklarını görmek bize gurur veriyor.”

Messe Frankfurt Istanbul, ticari faaliyetlerine ek olarak birçok sosyal sorumluluk projesine de yıllardır destek vermeye devam ediyor. Uzun yıllardır süregelen sponsorluk anlaşmaları ile Türkiye’de yelken ve motorsporlarının gelişimine büyük katkı sağlanırken, eğitim ve çevre duyarlılığına yönelik sosyal sorumluluk projelerine finansal ve operasyonel destek veriliyor.

Messe Frankfurt Istanbul Yönetici Ortağı Işın Sağlam: “Messe Frankfurt, 780 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski organizasyon şirketidir, sürdürülebilirlik hali hazırda şirketin her anlamda şirket politikasıdır ve bu kadar uzun süre var olabilmesinin de sırrıdır. Sürdürülebilirliğin sosyal, ekonomik ve ekolojik yönleri, işimizin temel bileşenleridir ve bu anlayış şirketimizin tüm dünyadaki çeşitli faaliyetlerine de yansır. Dünya çapındaki faaliyetlerimizin yanı sıra İstanbul’da da çevresel faktörleri gözeterek fuarlarımızı organize etmeye devam ediyoruz. Yalnızca organizasyonlarımızda değil, şirket içi aktivite ve iş seyahatlerimizi de bu doğrultuda yönetiyoruz.

Bu yıl, Messe Frankfurt gibi köklü bir firmanın İstanbul ofisi olarak, 20. yılımızı kutluyoruz. Önümüzdeki yıllarda şirketimiz, katılımcı firmalarımız ve ülkemizin finansal gelişimi için çalışmalarımıza devam ederken, sürdürülebilir yaşam politikamızı geleceğe dair motivasyonumuzun odağında konumlandırıyoruz.”

Her ne kadar devam eden bir pandemi sürecinde 20. yaşına girmiş olsa da, Messe Frankfurt Istanbul her zaman olduğu gibi gelecek dönemde düzenlenecek fuarlara Türk firmalarının katılımını sağlamak adına çalışmalarına aynı özveri ile devam ediyor. Dünyanın farklı noktalarında düzenlenen fiziksel, dijital ve hibrid fuar organizasyonlarıyla faaliyetine devam eden Messe Frankfurt, 2021’de de hem fiziksel hem de aynı anda dijital ortamda devam edecek fuar organizasyonlarında Türk firmaların fuarlara katılım konusunda yıllardır yükselen grafiğini sürdüreceğine inanıyor.