THY ve Anadolu Jet 65 yaş üstüne bilet iade hakkı tanıdı

Türk Hava Yolları (THY), Covid-19 önlemleri kapsamında, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bazı kentlerde, 65 yaş ve üzerindekilere, saat 16:00’dan sonrası için getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının ardından bu nedenle seyahat edemeyecek yolcuların biletlerini iade edebileceğini duyurdu.

Açıklamaya göre 10 Kasım’dan önce satın alınan ve 31 Aralık’a kadar arasında kullanılması planlanan biletler iade edilebilecek.

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet için bilet iadesini nasıl yapabilirsiniz?

THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye’de 65 yaş ve üzeri yolcularımıza getirilen sokağa çıkma istinaden sokağa çıkma kısıtı getirilen şehirlere varışlı çıkışlı olarak bileti düzenlenen ve kısıtlama nedeniyle seyahatini gerçekleştiremeyecek olan yolculara verilen ilave haklar

65 yaş ve üzeriyseniz; 10 Kasım 2020 ve öncesinde biletlemesi yapılmış, 10 Kasım 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında 65 yaş ve üzeri kısıtının geçerli olduğu şehirlere gerçekleşecek Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet seferleriniz için bilet iadesi yapabilirsiniz. Diğer haklarınız orijinal bilet kuralları ve mevcut yayınlar çerçevesince uygulanacaktır.

İade talepleri

Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı 65 yaş ve üzeri yolcuların iade işlemleri aşağıda belirtilen şartlarda yapılacaktır.

Hiç kullanılmamış bilet: Ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılır. Interline uçuşlar kapsam dahilindedir.

Kullanılmış bilet: Involuntary (istek dışı) kapsamında iade yapılır. Interline uçuşlar kapsam dahilindedir.

  • İade işlemlerinizi Türk Hava Yolları satış ofisleri, çağrı merkezi ve biletin satın alındığı acenteler aracılığıyla yapabilirsiniz.
  • İade işleminizi Geri bildirim formu oluşturarak yapabilirsiniz.
  • İade işlemi, yolcunun doğum tarihini gösterir belge ya da bilgi temini ile yapılacaktır. Bilet ya da PNR üzerinde doğum tarihinizin bilgisi bulunmuyorsa, doğum tarihinizi gösterir belgeyi
  • ibraz etmeniz gerekecektir.
  • İade hakkı bulunmayan promosyonel biletler ve Mil ile düzenlenen biletler kapsam dahilindedir.Grup rezervasyonlarında 65 yaş üzeri ve yolcuların iade işlemleri mevcut kurallar kapsamında var olan cezaları gözetilmeksizin yapılacaktır.