Rus turistin yeni rotası düşük vakalı destinasyonlar

Hükümet, Rusya Federasyonu’ndan Türkiye’ye turist akışının azalmasına bağlı olarak, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Küba, Maldivler ve Kazakistan’a uçuş sayısını artırdığını belirtti. Karara gerekçe olarak; bu bölgelerde son 14 gündür yeni koronavirüs vakalarındaki günlük artış yüzde 1’i geçmemesi gösterildi.

Rusya, Türkiye’ye turist akışının azalması nedeniyle BAE’ye uçuş sayısını arttırmaya karar verdi. Bu ülkeye uçuş sayısı haftada 7 sefere çıkarılacak.

Hükümet, Rusya Federasyonu’ndan Türkiye’ye turist akışının azalmasına bağlı olarak, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Küba, Maldivler ve Kazakistan’a uçuş sayısını artırdığını belirtti.

Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre, şimdi Moskova’dan Nur-Sultan’a haftada üç sefer, Alma-Ata’ya ise iki sefer olacak. BAE’ye uçuşların sayısı haftada yediye yükselecek iken, Küba’ya dörde, Maldivler’e sekize yükselecek.

Rusya, Etiyopya ve Seyşeller ile uçuşlarını yeniden başlatıyor. Etiyopya’ya uçuşlar haftada üç kez Moskova – Addis Ababa rotasında ve haftada iki kez Moskova – Victoria rotasında Seyşeller’e gerçekleştirilecek.

Bu bölgelerde son 14 gündür yeni koronavirüs vakalarındaki günlük artış yüzde 1’i geçmediği için böyle kararlar alındı.