Bisiklet taksilere “kış” arası

Lüleburgaz Belediyesi’nin hizmetinde bulunan Bisiklet Taksi uygulaması kış mevsiminin gelmesi nedeniyle 15 Kasım’da kısa bir araya girdi. Bu yıl kullanımda olduğu 5 aylık süre içerisinde toplam 2 bin 500 vatandaşın ücretsiz taşınmasını sağlayan bisiklet taksiler, önümüzdeki yıl Mayıs ayından itibaren yeniden yollarda olacak.

Lüleburgaz Belediyesi‘nin 2018 yılında uygulamaya koyarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği Bisiklet Taksi uygulaması havaların soğumasıyla birlikte Lüleburgazlılara kısa süreliğine veda edecek. Kullanımda olduğu süre boyunca her geçen gün vatandaşın ilgisinin arttığı ve özellikle yaşlı, hamile ve engelli vatandaşların ulaşımında büyük kolaylık sağlayan Bisiklet Taksiler, 2021 yılı Mayıs ayından itibaren yolları aşındırmaya devam edecek.

HEM ÇEVRECİ HEM EKONOMİK

Yeri geldiğinde elektrikli yeri geldiğinde de beden gücüyle çalışan Bisiklet Taksi ekonomik olmanın yanı sıra çevreci özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Kent çekirdeğinde engelli, hamile ve 65 yaş üstü vatandaşların ulaşımında büyük bir fayda sağlayan bisiklet taksilerden geçtiğimiz 5 aylık süre içerisinde 2 bin 500 kişi faydalandı.

BAHARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE

Hava şartlarının kış aylarıyla birlikte her geçen gün soğuması nedeniyle bisiklet taksiler 15 Kasım tarihi itibariyle faaliyetlerine kısa bir ara verdi. Kış ayları boyunca çalışmayacak olan Bisiklet Taksiler, bu süreç içerisinde bakımları da yapıldıktan sonra Mayıs ayından itibaren yeniden Lüleburgazlıların hizmetinde aktif bir şekilde çalışmaya devam edecek.

Haber önerileri: