Restoranların Güvenli Turizm Sertifikası alabilmeleri için kılavuz hazırlandı

Restoranların Güvenli Turizm Sertifikası alabilmeleri için yol gösterici bir kılavuz hazırlayan Metro Türkiye, restoranları kış sezonuna hazırlayacak yeni ürünler ve hizmetler de oluşturdu.

Yaklaşan kış sezonu ile birlikte pandemiye karşı önlemlerin artacağını ön görerek yola çıkan Metro Türkiye, bu dönemde işletmelerde yapılacak iç ve dış mekân düzenlemelerine destek olmak için çözümler sunuyor ve dezenfeksiyon hizmeti için özel bir destekte bulunuyor. Metro Türkiye ayrıca işletmelerin saat 22.00’de kapanacak olması ve kış mevsimi koşulları sebebiyle giderek önem kazanan paket servise yönelik yenilikçi ürünler de sunmaya başladı.

“Pandeminin başladığı ilk günden itibaren restoranların yanında yer almaya devam ediyoruz”

Sektöre destek amacıyla yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Metro Türkiye olarak, pandeminin ilk gününden bu yana işletmelere ve sektöre desteklerimizi sürdürürken son gelişmeleri ve kış mevsiminin koşullarını düşünerek harekete geçtik. Daha önce Nielsen’e otel ve restorana giden tüketicilerin taleplerini anlamak üzere yaptırdığımız araştırmada, işletmelerde özellikle hijyen ve sosyal mesafe uygulamalarının en çok talep edilen ve en beğenilen uygulamalar olduğunu tespit etmiştik. Tüm bu beklentileri ve koşulları göz önüne alarak hazırladığımız ürün ve hizmetler sayesinde işletmelerin kendi müşterilerine yüksek kalitede paket servis ve gel-al hizmeti sunmalarını, kış mevsiminde mekânlarının içinde ve dışında farklı çözümlerle önlem alabilmelerini hedefliyoruz. Restoranların Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hazırlanan Güvenli Turizm Sertifikası’nı nasıl alabileceklerini, şartları, önemli noktaları anlattığımız bir kılavuz hazırladık. Bunlara ek olarak, Nielsen’e yaptırdığımız araştırma sonuçlarını da müşterilerimiz ile paylaşarak kendi müşterilerinin beklentilerini doğru şekilde anlayıp gerekli aksiyonları almalarına destek oluyoruz. Gündemi takip ederek yaşanacak değişimlere hızlıca adapte olmaya; çözüm ve ürünlerimizle sektördeki işletmelerin yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

The gastronomy employee packs food into take-out boxes.

Paket servis ve gel-al hizmete özel ürünler geliştirdi

Kovid-19 pandemisi nedeniyle kontrollü sosyal yaşam devam ederken alınan son önlemlerle tüketicilerin riski azaltarak evde ve iş yerinde yemek hizmeti alma eğilimleri devam ediyor. Bu nedenle paket servis ve al-götür hizmetlerinin kış sezonunda da tercih sebebi olacağı düşünülüyor. Metro Türkiye, işletmelerin paket servis ve gel-al hizmetine yönelik operasyonlarını oluşturabilmesi ve var olanları optimize edebilmeleri için 300’ün üzerinde ürün çeşidi sunuyor. Böylelikle işletmeler misafirlerine sunacağı paket servis menülerini destekleyecek gıda ürünlerinden, tek kullanımlık gıda ambalaj ve tasıma ürünlerine kadar ihtiyaç duyabilecekleri birçok ürünü Metro kalite ve güvencesiyle temin edebiliyor.

Metro Türkiye, doğa dostu ve 5 renge kadar özel baskı yapılabilen Naturapack Gıda Kapları ve Kapakları, Kraft Hamburger Kutusu (100’lü paket 59,90 TL), saatte 900 adet tabak kapatma hızına sahip Clio35 PP Tabak Kapatma Makinesi (8.999 TL), kapları ısı ile 4-8 saniye arasında kapatabilen JETPAK Karton Tabak Kapatma Makinesi (3.999 TL), yapıştırma filmi ile makinesinde ısı ile tam kapatıldığında sızdırma yapmayan mikrodalgaya uygun şeffaf plastik yemek kapları (100’lü paket 2 Gözlü 74,90 TL, 100’lü paket 3 gözlü 74,90 TL) gibi paket servisi yapacak işletmelerin hayatını kolaylaştıracak pek çok ürünü raflarında müşterileriyle buluşturuyor.

Metro Türkiye’nin paket servislere özel sunduğu gıda ürünleri sayesinde de restoranlar hijyenik ve tek kullanıma uygun, paketlenmiş ürünleri tercih ederek misafirlerine daha kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunabiliyor. Bunun için taze ve dondurulmuş ürünlerden porsiyonluk zeytinyağları ve turşulara, unlu mamuller ve porsiyonluk baharatlardan, porsiyonluk tatlılar ve içeceklere kadar geniş yelpazede ürünler raflarda yerini alıyor. Örneğin 2,5 kilosu 59,99 TL’den satılan ve paket servisler için ideal bir gıda olan Metro Chef Süper Çıtır Patates, ısıyı normal patates kızartmalarına oranla daha uzun süre muhafaza ediyor, böylelikle çıtırlığını 30 dakikaya kadar koruyor. 5 kiloluk kolisi 107,90 TL’den satılan Rioba Limon Sosu, içeriğinde %2 oranında gerçek limon suyu konsantresiyle lezzetini artırırken tek kullanımlık olduğu için de hijyen açısından güvenli bir kullanım sunuyor. Kilosu 44,99 TL olan Rioba Çikolatalı Sufle ise restoranların paket servislerinde misafirlerine özel porsiyonluk, eşsiz lezzetler sunmasını sağlıyor.

Kış sezonu için mekânsal ürün ve çözümler raflardaki yerlerini aldı

Kış dönemine hazırlanılan bu günlerde restoranların mekân içi ve dışında misafirlerine sunacakları çözümler de önem kazanacak. Her zaman olduğu gibi kış döneminde de sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli ve profesyonel çözümleriyle müşterilerinin yanında yer alan Metro Türkiye, işletmelere mekânsal stratejiler ve önerilerin yanı sıra güvenlik ve hijyen ekipmanlarını, masa ekipmanlarını, ısıtma çözümlerini, hava temizleme çözümlerini ve dezenfeksiyon ekipmanlarını içeren 50’den fazla ürün çeşidi sunuyor.

Masa Siperliği (199,90 TL) ve Ayırıcı Panel (499,90 TL) gibi birçok masa ekipmanın yanı sıra ısıtma çözümleri de müşterilere sunuluyor. Bu çözümler içerisinde Sıcak Hava Fanı (349,90 TL) ürününün yanında ayrıca konukları ayakta ya da oturarak ağırlamayı mümkün kılan Isıtıcı Bistro Masalar (1.690 TL’den başlayan fiyatlarla) da bulunuyor. Seramik Radyan Isıtıcılar (3,990 TL’den başlayan fiyatlarla), Duvara Monte Isıtıcı (149,90 TL) gibi daha birçok ısıtma ürünü de raflarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Profesyonel dezenfeksiyon hizmeti için destek

Metro Türkiye işletmelerin hem çalışanlarına hem de müşterilerine daha hijyenik ortamlarda hizmet verebilmeleri için dezenfeksiyon ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak amacıyla da harekete geçti ve Oksygen firması ile iş birliği yaptı. Metro Türkiye müşterileri, dezenfeksiyon hizmeti konusunda Metro’dan alabilecekleri özel bir indirim kodu ile hizmet başına ödeyecekleri 175 TL karşılığında işletmeleri için profesyonel dezenfeksiyon hizmetlerinden faydalanabilecek.

Restoranların Güvenli Turizm Belgesi alabilmeleri amacıyla kılavuz hazırlandı

Metro Türkiye, işletmelerin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hazırlanan Güvenli Turizm Sertifikası’nı nasıl alabileceklerine ve hangi şartları sağlamaları gerektiğine dair bir rehber de hazırladı. Metro Türkiye ile ISA Denetim ve Belgelendirme ve Eğitim A.Ş. iş birliğinde hazırlanan bilgilendirme kılavuzu Güvenli Turizm Sertifikası ‘na başvuru aşamasından denetim ve belgelendirme sürecine kadar işletmelerin izlemesi gereken yöntemler hakkında yol göstermeyi amaçlıyor. Belgelendirme sürecinde gerekli olan tüm adımları kapsayan 8 ana başlıktan oluşan kılavuzun son bölümünde işletmelerde uygulanabilecek pratik öneriler ve iyi uygulama örnekleri de yer alıyor. Bu belgelendirme sayesinde, işletmede alınan Kovid-19 tedbirleri tüm şeffaflığı ile müşterilere sunuluyor.

İşletmeler paket servis ve gel-al hizmet ile kışa özel iç ve dış mekan çözümlerine Metro Türkiye’nin web sitesinde yer alan Güncel Kataloglar sayfasından ulaşabiliyor: https://www.metro-tr.com/promosyonlar/guncel-kataloglar

Haber önerisi: Güvenli Turizm Sertifikası alan otellerin tam listesi