Flamingolar mola vermek için Katar’a akın ediyor

Yüzlerce flamingo ve göçmen kuş, Katar’ın kuzeydoğusundaki Al Thakira mangrovlarında göç molası verdi.

Ziyaretçi flamingolardan ve saz delicelerinden yerli çöl kirpilerine, boynuzlu çöl engereklerine ve Arabistan oriksine kadar birçok benzersiz türü barındıran Katar’da yüzlerce flamingo ve göçmen kuş, ülkenin kuzeydoğusundaki Al Thakira mangrovlarında göç molası verdi. Vahşi yaşam severler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer haline gelen Katar, flora ve faunasını daha da zenginleştiriyor. Katar’a seyahat eden ziyaretçiler, bazı tur operatörleri tarafından sunulan inanılmaz deneyimler sayesinde, hem karadaki ve hem de sudaki zengin vahşi yaşamın tadını çıkarabilecekleri en iyi konumlara erişme şansına sahipler.

Katar Ulusal Turizm Konseyi Genel Sekreteri ve Qatar Airways Grup İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker, bu sezonluk ziyaretçiler hakkında şunları söyledi:

“Flamingoların yıllık göçü muhteşem bir manzara oluşturuyor ve bu ziyaretçi kuşları ağırlamayı her yıl dört gözle bekliyoruz.Ulusal Vizyon 2030’un bir parçası olarak, ister yerli ister göçmen türler için olsun, vahşi yaşam faunamıza güvenli ve misafirperver bir ortam sağlamak için çalışıyoruz. Bir yandan Katar’ın dünya çapında bir turizm destinasyonu olarak gelişimine yatırım yapmaya devam ederken, diğer yandan vatandaşlarımızın ve turistlerin eşsiz flora ve faunamızı korumasını sağlamak bizim için son derece önemlidir.”