DER Touristik’ten 2021 yaz programına coronavirus ayarı

DER Touristik: Destinasyonların Yıldızı Türkiye

Last Updated on 25 Kasım 2020 by Turizm Günlüğü

Alman turizm grubu DER Touristik, 2021 yaz programı için doğal ortamlardaki ürün portföyünü özellikle kamp alanında büyük ölçüde genişletti.

Alman tur operatörü DER Touristik ve alt markaları ITS, Jahn Reisen, Meiers Weltreisen ve Travelix, ürün sunumlarını; güvenlik, bireysellik, mahremiyet ve esneklik odaklarında değişen müşteri ihtiyaçlarına göre yeniden uyarladı.

Portföy, öncelikle küçük gruplar, doğa temelli konaklama, açık hava etkinlikleri, kamp tatilleri ve lüks alanlarında genişletildi.

Almanya ve komşu ülkelerde, yüksek bir talep artışı bekleyen DER Touristik’in CEO’su Ingo Burmester, bu ürünlere güçlü bir talep olduğunu vurgularken; turizm grubu ürün sunumunu Almanya, Avusturya ve Fransa için yüzde 10, Polonya için yüzde 30 artırdı. İtalya’da 84, Hırvatistan’da 10 yeni otel daha eklendi.

İLK KEZ KAMPÇILIK KATALOĞU

İskandinavya, İzlanda, Büyük Britanya ve İrlanda’ya ek olarak, kampçılar artık Almanya, İtalya, Portekiz ve İspanya’da da rezerve edilebiliyor.

DER Tour, Ocak ayının başında çıkacak ve Almanya’daki çeşitli kampçı satıcılarının yanı sıra konforlu kamp konaklamalarını 92 sayfada sunacak olan “Kamp Tatili” kataloğunu ilk kez yayınlayacak.

Grup, aynı zamanda küçük grup gezilerini de genişletti. DER Tour ve Meiers Weltreisen de 760’ın üzerinde tarih içeren 200 küçük grup gezisi rezerve edilebilir durumda.

Gruba göre; bireysellik ve inzivaya doğru eğilim, lüks segmentteki tatillere olan yüksek talebe de yansıdı.

Bu nedenle DER Tour Deluxe, ürün yelpazesini örneğin Kuzey Amerika’da 16 oteli ve altı gidiş-dönüş seyahati kapsayacak şekilde genişletti.

3S TATİLLERİ NEREDE YOĞUNLAŞTI?

Diğer yandan grup, 3S (sun, sea, sand) olarak adlanan turizm ürünlerinde, 2021 yazının ilk beş destinasyonunu: Yunanistan, Türkiye, Balear Adaları, İtalya ve Hırvatistan olarak açıkladı.

Kaynak: Turizmdatabank