Türkiye 2020 yılında tanıtım alanında neler yaptı?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

Last Updated on 10 Aralık 2020 by Turizm Günlüğü

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Genel Kurulu’nda 2020 yılında Türkiye’nin tanıtımı için öne çıkan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2020’de 14 ülkede televizyon reklamları yayınlandığını, dijital reklamların toplamda 1.3 milyar izlenme rakamlarına ulaştığını belirtti.

TBMM Genel Kurulu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesi görüşüldü.

Bütçe görüşmelerinde 2020’de 14 ülkede televizyon reklamları yayınlandığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ayrıca 8 ülkede en saygın ve en çok okunan 57 dergide yıl boyunca reklam çalışması gerçekleştirdiklerini kaydetti.

BAKAN ERSOY: TÜRKİYE DÜNYA’DA EN ÇOK REKLAM VEREN ÜLKE

82 ülkede 54 filmle devam eden dijital reklamların toplamda 6.7 milyar gösterim, 1.3 milyar izlenme rakamlarına ulaştığını söyleyen Ersoy, “Bu, dünyada bu sene en çok reklam veren ülke olduğumuzu gösteriyor turizm alanında. Yeni dijital takip altyapısı sayesinde Türkiye marka algısı, 100’ü aşkın ana haber kaynağı, sosyal medya platformu, global sivil toplum kuruluşları, tur operatörleri ve benzeri kaynaklar üzerinden sürekli takip edilmektedir” dedi.