Les Ottomans Hotel’in yeni sahibi belli oldu

Les Ottomans Hotel olarak işletilen Muhsinzade Yalısı Akbank’ın oldu.

İstanbul Boğazı’nda faaliyet gösteren Hotel Les Ottomans olarak işletilen Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı el değiştirdi.

Sözcü Gazetesi’nden Hayati Arıgan’ın haberine göre, 430 milyon lira değer biçilen taşınmaz, İstanbul 10. İcra Dairesi tarafından gerçekleştirilen satış işlemiyle alacaklarına mahsuben Akbank’ın oldu.

Bir dönem Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı da yapan ünlü iş insanın Ünal Aysal, bir bankaya olan borçları nedeniyle icralık olmuştu.

Aysal’ın Ortaköy’de bulunan Hotel Les Ottomans isimli 440 milyon lira değerindeki Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı İstanbul 10. İcra Dairesi’nde satıldı.

430 milyon liralık alacağına mahsuben Akbank’a devredilen gayrimenkul Aysal’ın eski eşi Ahu Aysal tarafından 55 milyon dolar harcanarak 2006 yılında otel olarak açılmıştı.

KAYYUM ATANMIŞTI

Ünal Aysal, Otel için 2019 yılında konkordato talep etmiş ve mahkemenin konkordato talebini kabul etmesi üzerine icra satışı da iptal edilerek, otele kayyum atanmıştı. Kayyumun atanmasıyla birlikte Ahu Aysal, Hotel Les Ottomans’tan ayrılmıştı.

Konkordato ilan etmek de Ünal Aysal’ı kurtaramamış, Aralık ayından bu yana otelin defterlerini inceleyen yetkililer, otelin kazancının borçlarını karşılayamayacağına karar vermişti. Bu nedenle Hotel Les Ottomans’ın icradan satılmasına karar verilmişti.