Rusya’da kış seyahati için en popüler destinasyonlar açıklandı

Rusya’da Yabancı Yatırımcıya 3 Yıllık Vize
Moskova'da bulunan Saint Vasil Katedrali

Last Updated on 25 Ocak 2021 by Turizm Günlüğü

Biletix, Rusya Federasyonu’nda kış seyahati için en popüler yurt içi ve yurt dışı destinasyonlarını açıkladı.

Rusya Federasyonu’nda kış seyahati için en popüler şehirler açıklandı. Ocak – Şubat 2021 tarihinde Rus turistlerin çoğunun, Soçi, Moskova ve St. Petersburg’u ziyaret etmeyi planladığı belirtildi.

Biletix tarafından yapılan açıklamada “Dünyadaki zorlu salgın durum nedeniyle çoğu insan ülke içinde seyahat ediyor. Yurt dışı biletleri rezerve edilen biletlerin yalnızca yüzde 5.3’ünü oluşturmaktadır. Geçen yıl bu rakam yüzde 30.7 idi” ifadelerine yer verildi.

GİDİŞ – DÖNÜŞ BİLET FİYATI YÜZDE 29 AZALDI

Rusya içi gidiş – dönüş uçuşları için ortalama harcanan tutar yüzde 29 azalarak 9 bin 147’den 6 bin 521 rubleye düşerken, yurt dışına bilet tutarları ise ortalama yüzde 22 artarak 15 bin 556’dan 18 bin 984 rubleye çıktı.

EN POPÜLER ŞEHİRLER

Rusya’daki en popüler destinasyonlar Soçi (tüm yurt içi uçak bileti satışlarının yüzde 29’u), Moskova (yüzde 15), St. Petersburg (yüzde 9), Simferopol (yüzde 5) ve Kaliningrad (yüzde 4) oldu.

EN ÇOK TALEP GÖREN YURT DIŞI ROTALAR

Talep edilen yurt dışı rotaları ise İstanbul (dış yöndeki tüm satışların yüzde 26’sı), Erivan (16), Antalya (yüzde 10) ve Dubai (yüzde 9) oldu.

Kaynak: gazetemru.com