Rusya’da paket tatil fiyatları %41 düştü… Türkiye ne durumda?

Yeni yıl tatillerinin ardından Rusya’da paket tatil fiyatlarında ortalama %41 oranında düşüş yaşandı.

Online tatil arama ve rezervasyon platformu Level Travel, yılbaşı tatilinin ardından Rusya’da paket turların ortalama fiyatlarının (uçak, konaklama, transfer, sigorta ve yemek) %41 oranında düşüş gösterdiğini açıkladı.

Level Travel Basın Servisi’nin paylaştığı araştırma sonuçlarına göre; Ocak ayının sonunda Rusya’da bir haftalık, iki kişinin Soçi’de yapacağı en uygun fiyatlı tatil 10 bin 700 Ruble’ye satılıyor. Bu tatil paketi Moskova – Soçi uçak bileti ve yıldızsız bir otelde 7 gecelik konaklamayı kapsıyor.

Level Travel’ın verilerine göre Ocak ayında satılan paket turların %34’ünü Soçi tatilleri oluşturdu.

TANZANYA TATİLLERİ İKİNCİ SIRADA

Ocak ayında Soçi’nin ardından Rusya’da en popüler ikinci destinasyon Tanzanya oldu. Ocak ayında satılan toplam paket turların %26’sını Tanzanya’ya yönelik satışlar oluşturdu.

Ocak ayının sonunda bir hafta boyunca Zanzibar’a yönelik en ucuz tatil, iki kişi için ortalama 145 bin 500 Ruble’ye mal oluyor.

TÜRKİYE TATİLİ FİYATLARINDA %48’LİK DÜŞÜŞ

Ocak ayının ikinci yarısında, Türkiye tatilleri ise yeni yıl dönemine göre neredeyse iki kat (%48) ucuzladı. Ocak ayının sonunda bir haftalık en düşük fiyatlı Türkiye tatili 17 bin ruble seviyesinde. Bu fiyata Alanya’da 3 yıldızlı bir otelde 7 gecelik iki kişilik konaklama ücreti, Moskova’dan gidiş – dönüş uçak bileti, transfer ve sigorta ücreti dahildir.

Diğer yandan Abhazya tatillerinin fiyatlarında da %51 oranında düşüş gözlendi.