İç turizmde yeni rota Kemer

Turizm neden bitiyor?
Antalya / Kemer

Last Updated on 1 Şubat 2021 by Yaşar Çelik

Kemer Belediyesi, 2021 turizm sezonu için yeni projelere ağırlık vermek amacıyla yoğun bir çalışma başlatıyor.

Türkiye’nin en gözde tatil bölgeleri arasında yer alan Kemer, 2020 yılında pandemi sürecinde Türkiye’nin en fazla yerli ve yabancı turist ağırlayan bölgesi olmayı başarmıştı.
Turizm ve tanıtım anlamında da çalışma başlatan Kemer Belediyesi, ilçe merkezinde yeni sosyal alanların yanı sıra Kındılçeşme sahil projesi ile Kemer’e birçok cazibe merkezi kazandırıyor.

Yeni Rota Kemer

Bu yıl turizm sezonunda iç turizm odaklı çalışmalara ağırlık veren Kemer Belediyesi, ilçede 12 ay aktivite odaklı tanıtım çalışmalarına başladı.

Çalışmalar kapsamında, ”Yeni Rota Kemer” sloganıyla tanıtım ajandaları hazırlanarak bölgede her ay gezilip görülecek ve hangi aktivitelerin yapılabileceği yerler anlatıldı.

Amaç yerli turisti tekrar kazanmak!

Ajandalar, Türkiye’de iç ve dış turizmde faaliyet gösteren turizm acentelerine gönderildi. Hedefin, yenilenmiş ve daha bir modern Kemer’i iç turizm de tanıtmak ve yerli turisti tekrar kazanmak olduğu amaçlanıyor.

2021 yılı turizm sezonunda Kemer’in, misafirlerini eşsiz bir doğanın yanında baştan aşağı yenilenmiş bir kent ile yeni sosyal alanlar ve modern plajlarla karşılıyor olacağı belirtildi.

Yeni cazibe noktaları

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2021 turizm sezonu için Kemer Belediyesi olarak yoğun bir mesai içerisinde olduklarını söyledi.
Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer’in imajını baştan aşağı yenilediklerini belirterek, ilçe içerisinde yeni cazibe noktaları oluşturduklarını ve misafirlerin kent içerisinde daha çok vakit geçirebilecekleri sosyal alanlar inşa ettiklerini ifade etti.

12 ay aktivite odaklı bir tanıtım çalışması

Kemer’e tatile gelen misafirlerin kent içerisinde ‘mutlaka görmeden gitmemeliyim’ diyeceği alanlar oluşturduklarını da anlatan Başkan Topaloğlu, “Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker (Olbia) Parkı, Kındılçeşme sahil projesi gibi Kemer’in cazibe noktası olacak alanlar kazandırıyoruz. Bu projelerimizin tamamı iç turizmde yerli turisti çekecek ve cevap verebilecek noktalar. İç turizm odaklı tanıtım çalışmalarımızda tüm hızıyla sürüyor ve bu bağlamda bölgemizde 12 ay aktivite odaklı bir tanıtım çalışması başlattık. Bölgenin yaz sezonu dışında doğa ve aktivite tatili seçeneklerini ön plana çıkarttığımız ”Yeni Rota Kemer” sloganıyla yeni bir tanıtım ajandası hazırladık ve ülkemizin iç ve dış turizm de faaliyet gösteren turizm acentelerine gönderdik. 2021 yılında yerli ve yabancı misafirlerimizi Kemer’e yakışır bir şekilde karşılayacağız” diye konuştu.

Haber: Halil Öncü