Pamukkale Turizm’de son durum

Pamukkale Turizm’in alacaklılarının yüzde 92’si konkordato projesinin kabulü yönünde oy kullandı. Diğer yandan bir grup Pamukkale Turizm çalışanı, şirketten alamadıkları hak ve alacakları için bir açıklama yayınladı. İşte Pamukkale Turizm cephesinde yaşanan son gelişmeler…

Türkiye’nin önde gelen seyahat taşımacılığı firmalarından Pamukkale Turizm, 2018 yılında yaşanan ani kur ve faiz artışı sonucunda yaşadığı nakit sıkıntısı sebebiyle konkordato talebinde bulunmuştu.

Pamukkale Turizm, geçtiğimiz hafta İzmir’de yapılan alacaklılar toplantısında 259 alacaklı ile bir araya geldi.

Proje kapsamında tüm borçlarını ilk 1 yılı ödemesiz 48 ayda ödeyecek olan şirketin alacaklılarının yüzde 92’si konkordato projesinin kabulü yönünde oy kullandı.

Finans kuruluşlarının yüzde 85’i, tedarikçilerin ise yüzde 97’si olumlu oy ile şirkete desteklerini gösterdi.

Konkordato sürecinde kamuoyu ve yolcularından büyük destek gören marka böylece alacaklılarının da desteğini almış oldu.

Bundan sonraki hukuki süreçte, İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülecek dava ile konkordato projesinin tasdik edilmesi bekleniyor.

PAMUKKALE TURİZM İŞÇİLERİ DAYANIŞMA AĞI’NDAN AÇIKLAMA

Diğer yandan Pamukkale Turizm çalışanlarının bir kısmı tarafından oluşturulan “Pamukkale Turizm İşçileri Dayanışma Ağı” bir açıklama yayınladı.

Pamukkale Turizm İşçileri Dayanışma Ağı, haklarını alana kadar mücadele etmeye kararlı olduklarını açıkladı.

“ALACAKLARIMIZIN ÖNEMLİ BİR KISMI ÖDENMEDİ”

Sol Haber’de yer alan habere göre “Patronların Ensesindeyiz Pamukkale Turizm İşçileri Dayanışma Ağı” tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Ekim ayından bu yana maaşlarımızı vermeyen Pamukkale Turizm’in çalışanları olarak Ocak ayında bir araya gelmeye başladık. Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı altında buluşmamızın ardından her gün büyüyen örgütlülüğümüz ve gerçeklerin kamuoyuyla paylaşılması sayesinde, şirket, maaşlarımızın bir kısmını ödemek zorunda kaldı.

Ancak hâlâ alacaklarımızın önemli bir kısmı ödenmedi. Şirket verdiği tarihleri sürekli erteleyerek bizi oyalamaya devam ediyor.

“BİZDEN 1 ŞUBAT’A KADAR İSTENEN SÜRE DE GEÇTİ”

Önce Ocak sonunda ödeme yapılacağı söylendi, sonra 1 Şubat’a ertelediler. Bizden 1 Şubat’a kadar istenen süre de geçti. Ancak biz bu oyalama taktiğine boyun eğmeyeceğiz. Oldukça büyük bir mali güce sahip olduğunu bildiğimiz Pamukkale Turizm’in, bir an önce bütün alacaklarımızı ödemesini istiyoruz. Sırtımızdan büyüttüğünüz zenginlik; yollarda uykusuz geçen günlerimizin, bizlerden çalınan emeğin sayesindedir. İstediğimiz şey; verdiğimiz emeğin, döktüğümüz alın terinin karşılığını almak. Bugüne kadar yürüttüğümüz kısa mücadelede kısmen de olsa bir sonuç elde ettik ama alacaklarımız kuruşu kuruşuna ödenene kadar mücadeleye devam edeceğiz.

YOLLARIMIZI BİRLEŞTİRELİM Kİ GÜCÜMÜZÜ BÜYÜTELİM

Pamukkale Turizm emekçisi kardeşlerimizin tamamını bu mücadeleye omuz vermeye ve dayanışmak üzere Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’yla iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Yollarımızı birleştirelim ki gücümüzü büyütelim.

Tüm haklarımızı kazanana kadar Pamukkale Turizm’in ENSESİNDEYİZ…

PE Pamukkale Turizm İşçiler