Alman tur operatörü Akdeniz’de geri dönüşü hedefliyor

Alman tur operatörü FTI Group, 2021 yaz sezonu programına yönelik ilk detayları paylaştı.

Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden FTI Group; turizmde hareketliliğin yeniden başlamasıyla Yunanistan, İspanya ve Türkiye gibi önemli Akdeniz destinasyonlarında kazanç sağlamayı planlıyor.

Şu an, yaz sezonu için erken rezervasyonların düşük bir seyir izlemesine rağmen Münih merkezli tur operatörünün yöneticileri, yaz sezonuna doğru aşılanmadaki artış, durum ve koşulların netlik kazanmasıyla; Paskalya döneminden sonra rezervasyonlarda toparlanma yaşanacağını belirtti.

TÜRKİYE’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Dünya genelinde aşılama sürecinin başlamasının önümüzdeki yaz sezonunda seyahatler için kendilerine umut verdiğini belirten FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller; “Geçen yıl Türkiye’de uygulanan “akıllı test stratejisi” benzeri uygulamalar sektör için daha fazla rahatlık sağlayabilir” dedi.

OTEL PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETTİ

FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller, tur operatörünün 2021 yaz sezonu programına ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Dünya çapında 120 ülkede tatil imkanı sunduklarını ve bu ülkelerdeki tatilleri rezervasyona açtıklarını belirten Schiller; Yunanistan (%20), Mayorka’nın yanı sıra Bulgaristan ve Tunus destinasyonlarında otel portföyünü genişlettiklerini açıkladı.

“2021’İN BAŞARILI BİR YIL OLACAĞINDAN EMİNİZ”

Schiller, “Mısır, Kanarya Adaları, Balear Adaları ve Dubai gibi destinasyonlara yönelik seyahat kısıtlamalarının ilkbahar aylarından itibaren veya en geç yaz sezonunun başında kaldırılmasını umduklarını” belirterek; “Maldivler, Mauritius, La Réunion ve Seyşeller gibi Hint Okyanusu destinasyonlarını güvenli destinasyonlar olarak” tanımladı.

“Seyahat yasak ve kısıtlamalarının yakında gevşetileceğinden ve 2021’in başarılı bir yıl olacağından eminiz” açıklamasında bulunan Ralph Schiller; “Şu ana kadar yapılan rezervasyonların önemli bir kısmı yaz sonu ve sonbahar için yapıldı” dedi.

FTI GROUP’UN 2021 YAZ SEZONU İÇİN CHARTER PROGRAMI

FTI Group, 2021 yaz sezonu için Aegean Airlines, Condor, Corendon, Lufthansa ve Sun Express havayolu firmalarıyla iş birliğine giderek geniş bir uçuş programı sunacak.

Bunun yanı sıra FTI Group, Bulgaristan merkezli havayolu firması Holiday Europe ile tatilcilere geniş bir charter programı sunacak.

FTI Group’un Ticari Genel Müdürü (CCO) Richard Brodrecht ise, Almanya’nın Düsseldorf, Frankfurt, Leipzig (Halle Havalimanı) ve Münih kentlerinden haftada 53 özel uçuş düzenleyeceklerini açıkladı.

Bu kapsamda uçuş düzenlenecek destinasyonlar arasında; Yunanistan’da Rodos, Kos ve Korfu Adaları, Mısır’da Hurghada, Marsa Alam ve Sharm El Sheikh, İspanya’da Mayorka, Fuerteventura, İtalya’da Lamezia Terme ve Fas’ta Agadir yer alacak.