TUI Almanya bu yaz yükselişe geçecek ilk destinasyonları açıkladı

Alman vatandaşlarına bu yaz seyahat serbestisi geliyor. Hükümet ile turizmciler, seyahat kısıtlamalarının kalkacağında hemfikir. İlk turizm destinasyonu ise Akdeniz olacak.

Alman hükümeti ile turizmciler, aynı noktada buluştu, bu yaz Akdeniz ve Türkiye’ye akın olacak. Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı (DRV) Norbert Fiebig, “Paskalya’da insanların tatil arzularını test edeceğiz ve buradaki gelişmeleri göreceğiz. Mayıs’tan itibaren yurt dışı seyahatleri artacak ve özellikle yazın yeniden seyahat iştahı patlayacak” dedi.

HÜKÜMET DE AYNI GÖRÜŞTE

Sözcü Gazetesi’nden Ali Gülen’in aktardığı habere göre; Alman hükümetinin turizmden sorumlu müsteşarı Thomas Bareiss (CDU) da, “Yazın bir patlama yaşanacağına inanıyoruz. Elbette 2021 halen kriz yılı olacak ama umutlar yaz ve yılın ikinci yarısına yönelik” açıklaması yaptı.

Almanların büyük özlemle beklediği ilk seyahatlerin Avrupa içinde ve özellikle Akdeniz’de gerçekleşeceği belirtiliyor. Ardından uzak ülkeler gelecek. Alman turizm devi TUI de turizm müsteşarının açıklamasının umut verici olduğunu ve bunun tüm turizm sektörünü baştan sona olumlu etkileyeceğini belirtti.

TUI: İLK HEDEF AKDENİZ

TUI’den yapılan açıklamada, “Analizlerimiz, bu zorlu süreçten sonra turizm iştahının çok arttığını gösteriyor. En önemli turizm destinasyonları klasikler olacak. Yani Türkiye, Yunanistan, İspanya. İlaveten Portekiz ve Kıbrıs. Yani önce Akdeniz” denildi.

Şimdiden Akdeniz ülkelerindeki rezervasyonların yapılabileceği ve Temmuz – Ağustos’ta büyük doluluk oranlarına ulaşılabileceği belirtiliyor.