BinRota paket turlarda “uçtan uca anahtar teslim” dönemini başlattı

Gazella Turizm’in tur operatörü markası BinRota, pandemi döneminde artan operasyon yükü ve düşen gelirler nedeniyle gerek yurt içi gerekse yurt dışı paket turlara ara veren tur operatörlerinin tanıtımdan operasyona kadar tüm süreçlerini üstlenecek.

Gazella Turizm’in bünyesindeki tur operatörü markası BinRota, “anahtar teslim” hizmet anlayışıyla yapılandırdığı yeni operasyon modeliyle turizm sektörüne güç katacak. Turizm sektörünün tecrübeli ismi Birol Eren’in yönetici ortak olarak yönetimini üstleneceği bu dönüşümle BinRota, çözüm ortakları ve paket tur misafirlerine en ince ayrıntısına kadar planlanmış deneyimler sunacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan BinRota’nın Yönetici Ortağı Birol Eren “BinRota olarak yeni yapılanmamız kapsamında sadece turların operasyonel süreçlerine odaklanmaktan çıkıp, gerek yurt içi gerekse yurt dışı paket turlarına dair pazarlamadan operasyona kadar tüm süreçleri satış partnerlerimizle beraber doğrudan üstleneceğiz. Bu modelle partnerlerimize alternatif gelir yaratma ve satışlarını artırma imkânını sunacağız” diyor.

BinRota’nın yeni hizmet yaklaşımını turizm Ar-Ge’si belirledi

Pandemi döneminde turizm Ar-Ge’sine daha fazla odaklanma imkânı bulduklarını belirten Gazella Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Velit Gazel, BinRota’nın yeni yapılanmasına dair şunları söylüyor: “Gazella Turizm olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana turizmde Ar-Ge faaliyetlerine düzenli yatırımlar yapıyoruz. Pandemi dönemi, sektörümüzde genellikle ihmal edilen ancak sektörün sürdürülebilirliği için de kritik önem taşıyan yeni fikir ve yaklaşımları üretme süreçlerine daha fazla odaklanmamızı sağladı. Bu süreçte tur operatörlerinin artan operasyon yükü ve pandemi etkisiyle düşen gelirler sebebiyle paket tur segmentindeki hizmetlerini azalttıklarını gözlemledik. Bu nedenle sadece ürün temin eden değil, partnerlerimizin ihtiyacı olan ürün, operasyon, pazarlama ve satış süreçlerinde de destek olan bir modele geçiş yaptık. Dolayısıyla iş modelimizi B2B’den uçtan uca hizmet sunan bir yaklaşımla B4B’ye dönüştürdük. Bu dönüşüm vizyonunu da turizm sektörünün deneyimli ismi Birol Eren’le birlikte gerçekleştireceğiz.”

BinRota B2B’den B4B’ye geçiyor

Yönetimini turizm sektörünün farklı alanlarında 20 yılı aşkın deneyime sahip Birol Eren’in üstleneceği BinRota çözüm ortaklarına ve paket tur misafirlerine en ince ayrıntısına kadar planlanmış deneyimler yaratacak. İş modelini B2B’den B4B’ye dönüştüren BinRota turizm alanında sahip olduğu deneyimi sektörün tümüyle buluşturacak. Ayrıca sadece tur operasyonel süreçlerine odaklanmaktan çıkararak, tüm turizm şirketlerinin alternatif gelir yaratabileceği bir modelle, onların da büyümesini de sağlayacak. BinRota’nın partnerleri adına ve satışlarını arttırmak için sunacağı hizmetler şöyle sıralanıyor:
• Paket tur tasarımı
• Turların uçtan uca tüm operasyon hizmetleri
• Turların tanıtım ve pazarlama çalışmaları
• Turların satış çalışmaları