Yunanistan turizmindeki son gelişmeleri değerlendirdi

Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) Genel Sekreteri Dimitris Fragakis /Foto kaynak: greece-is.com

Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) Genel Sekreteri Dimitris Fragakis, ülke turizminde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Fragakis, son dakika rezervasyonlarının 2021 yaz sezonunda kritik bir rol oynayacağını belirtti.

Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) Genel Sekreteri Dimitris Fragakis, bu yıl son dakika rezervasyonlarının Yunan turizminin performansında belirleyici bir rol oynayacağını belirtti.

Fragakis, üçüncü bir koronavirüs dalgasının Avrupa ülkelerini etkilemesi ihtimali nedeniyle bu yılki turizm sezonu için göstergelerin şu an için beklentilerin altında olduğunu söyledi.

“REZERVASYONLAR DÜŞÜK SEVİYELERDE ANCAK…”

Dimitris Fragakis 2021 yaz sezonuna yönelik ilk göstergelere ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şu an için rezervasyonlar düşük seviyelerde izliyor ancak inanıyorum ki; 2021 yılının ilk yarısını atlatmayı başarırsak son dakika rezervasyonları ile iyileşme süreci başlayacak”

Fragakis, GNTO’nun yurt dışındaki 14 ofisinden aldığı verilerin ardından, Yunanistan turizmi için son dakika rezervasyonlarının 2021 yaz sezonunda kilit rol oynayacağını söyledi.

İKİ ÖNEMLİ KONU BAŞLIĞI

GNTO Genel Sekreteri Fragakis, pandemi sonrasında “esneklik” ve “yeni koşullara hızlı uyum sağlama” unsurlarının yaşanacak zorlukların üstesinden gelmenin anahtarları olduğunu söyledi.

SERT BİR REKABET YAŞANACAK

“2021’de özellikle Akdeniz’de sert bir rekabetin yaşanacağını” belirten Fragakis; Yunanistan olarak geçen yıla göre daha iyi performans sergileyecekleri konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

YUNANİSTAN’DAN 3 YILLIK TURİZM TANITIM PROGRAMI

Bunların yanı sıra Fragakis, GNTO’nun klasik “deniz ve güneş tatili” odaklı tanıtım modelinin yerine “değişken” ve “esnek” bir yapıya sahip bir tanıtım kampanyasını hayata geçireceklerini açıkladı.

Fragakis, “2021 yılı ve sonrası için klasik model kampanyaların etkili olmayacağını” belirterek; “Yunanistan’ı tanıtmak ve turizmi teşvik etmek için üç yıllık bir stratejik plan uygulamaya karar verdik” dedi.

Yunanistan’ın tanıtım için hayata geçireceği stratejik plan; farklı senaryolara uyum sağlayan, değişen durum ve koşullara uyarlanabilen ayrıntılı bir yapıya sahip olacak.

YUNANİSTAN’IN YENİ TANITIM PROGRAMININ DETAYLARI

GNTO Genel Sekreteri Fragakis, bu stratejik planın detaylarının yakında açıklanıp; uygulamaya geçirileceğini açıkladı.

Bu tanıtım programı kapsamında GNTO, ilk kez özel sektör turizm profesyonellerinden destek alacak ve tüm ülkeyi potansiyel bir turizm destinasyonu olarak tanıtarak; Yunanistan’ın anakarasına ve ülkenin dağlık bölgelerine de odaklanacak.