İngiliz Bakan’dan yaz tatilleri için temkinli açıklama

Last Updated on 10 Şubat 2021 by Turizm Günlüğü

İngiltere Ulaştırma Bakanı’ndan yaz tatilleri için temkinli açıklama… 2021 yılı için İngilizlerin yaz tatiline çıkıp çıkamayacağı belirsizliğini koruyor.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Schapps, bugün Sky News kanalında katıldığı program kapsamında İngilizlerin seyahatlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Schapps, “Aşı uygulaması iyi gidiyor ancak yaz tatillerinin mümkün olup olmayacağını söyleyemiyorum” dedi.

Ulaştırma Bakanı Grant Schapps, “İngiltere’de ve diğer ülkelerde aşılanmanın belirli bir seviyeye ulaşana kadar seyahat kısıtlamalarının devam edebileceğini” belirtti.

Sky News’e açıklamalarda bulunan Schapps; “Gerçek şu ki, aşıların mutasyona uğrayan virüse, virüs varyantlarına nasıl tepki göstereceğini bilmiyoruz. Bu konuda kesin bir görüşe sahip değiliz. Bu belirsizlik de “Bu yıl için yurt dışında tatil yapma fırsatı olacak mı yoksa olmayacak mı?” sorusunun yanıtını muğlakta bırakıyor” dedi.

Diğer yandan BBC Radio 4’un BBC sabah programına da katılan Grant Schapps; “İnsanlar, şu an tatil rezervasyonu yapmamalı. Vakalarda ve ölümlerde aşının ne kadar etkili olacağını henüz bilmiyoruz” ifadelerini paylaştı.