Pandemi sonrası otellerin kurtarıcısı olacak 4 teknoloji

Pandemi sonrasında konaklama tesislerinin daha hızlı toparlanmalarına destek olacak 4 konaklama teknolojisi önerisi…

Konaklama sektöründe dijitalleşme, sadece rezervasyon ve satın alma süreçleriyle sınırlı kalmayıp, misafirlere konaklamaları boyunca sunulan hizmetler devam ederken de kendilerini rahat hissedecekleri bir deneyim sunulmasını gerekli kılıyor.

İşte konaklama tesislerinin güvenli bir şekilde yeniden misafirlerine kapılarını açarken faydalı olacak “uygulama indirme gerektirmeyen” 4 yenilikçi hijyenik teknolojik çözüm:

📱 1. SANAL ODA TELEFONU

Konukların mobil cihazlarını oda telefonuna dönüştüren ve otel PBX’i üzerinden dahili olarak iletişim kurmalarını sağlayan Nevotek’in sektörde ilk SoftPhone çözümünü keşfedin.

SoftPhone hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız  

📺 2. TEMASSIZ İNTERAKTİF IPTV

Nevotek, katma değerli entegre hizmetler içeren etkileşimli bir IPTV uygulaması vermenin de ötesine geçiyor.

Konuklar sadece TV’deki QR kodu taratarak istedikleri tüm interaktif servislere kendi mobil cihazı üzerinden erişebiliyor ve mobil cihazını “kumanda” olarak kullanabiliyor. Bu sayede otel hizmetleri ve tesisle etkileşime girmeleri çok basit hale getiriliyor.

Casting servisi ile de misafirlerin kendi içeriklerini ve Netflix, Amazon Prime gibi uygulamalarını TV’ye aktarılmasına olanak sağlıyor. Temassız seçenekli NevoTV’yi keşfedin.

NevoTV hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

📱 3. TEMASSIZ ODA KONTROLLERİ

Konukların, odasında herhangi bir düğmeye dokunmak zorunda kalmadan, aydınlatma, havalandırma ve perdeleri kendi mobil cihazlarından kontrol etmeleri sağlanıyor. NevoTouchless Oda Kontrol özelliğini keşfedin…

NevoTouchless Oda Kontrol Sistemi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

✉️ 4. AKILLI KONUK MESAJLAŞMA YÖNTEMİ

SMS, Telegram, Line, WhatsApp, Messenger gibi konukların kendi tercih ettikleri mesajlaşma araçlarıyla çift yönlü iletişim sağlayan, akıllı entegrasyon özelliği sayesinde misafirleri tanıyıp, ihtiyaçları konusunda daha hızlı davranılmasını sağlayan Anlık Konuk Mesajlaşma Platformu sayesinde lobilerdeki kalabalığın önüne geçiliyor. Akıllı konuk mesajlaşma platformu Grace’in fark yaratan akıllı çözümlerini inceleyin.

Grace hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

—O—

Bu ve daha fazlası modüler, bulut tabanlı iletişim ve etkileşim çözümleri ile Nevotek, otel misafirlerinin konaklama öncesinden konaklama süresi tamamlanana kadar deneyimledikleri süreçlerin kalitesini en üst seviyeye taşıyor.

Kesintisiz misafir deneyimi sağlayan iletişim çözümlerini ve konuklara sunulabilecek interaktif servisleri, uçtan uca birbiriyle entegre olarak yönetip, misafir sadakati yaratacak kişiselleştirilmiş hizmetler bütünüyle Nevotek sektörde fark yaratıyor.

Turizm devlerinin teknolojik çözüm ortağı bir Türk şirketi olan Nevotek’e yakından bakalım:

NEVOTEK HAKKINDA

Nevotek, 2001 yılında başta turizm ve otelcilik olmak üzere, sağlık, kurumsal ve denizcilik sektörlerinde “kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini” arttıracak teknolojik çözümler sunmak amacıyla İstanbul’da kuruldu.

20 yılı aşan deneyimi ile geliştirdiği ileri teknolojilerle TV, tablet, akıllı telefon menüleri aracılığıyla ve sesli iletişim cihazları üzerinden pek çok ülkede esnek, yenilikçi, katma değerli servisler içeren özgün çözümler sunuyor.

“Tek sistem gibi”, Nevotek’in yaptığı işi tarif ediyor diyebiliriz, çünkü geliştirdiği akıllı arayüzler sayesinde, daha önce birbirinden bağımsız çalışan sayısız sistem ve cihazın bir arada “kesintisiz” çalışmasına imkân veren çözümler üretiyor.

Nevotek, İş Bankası Grubu kuruluşu olan İş Girişim Sermayesi yatırımı ile Türkiye’de ilk risk yatırımı alan şirketler arasında yer alıyor.

NEVOTEK İLK 500 ARASINDA

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı arasında olan Nevotek, Amerika Kıtası’ndan Avrupa’ya, Maldivler, Karayipler, Jamaika ve Turk & Caicos adalarından Orta Doğu’ya dünyanın pek çok yerinde müşterilerine hizmet veriyor.

Nevotek’in Dubai ve ABD Silikon Vadisi’ndeki ofisleri de 2006 yılından beri satış ve pazarlama yanı sıra, yeni teknolojileri yakından takip etmek üzere faaliyetlerine devam ediyor.

Şirket, kişiselleştirilmiş ve herhangi bir mobil uygulama indirilmesine gerek olmayan, temassız çözümler geliştirirken, bir yandan da konaklama sektörüne hizmet veren teknoloji firmaları, servis sağlayıcılara da danışmanlık ve hizmet sağlamaktadır.

Özellikle ABD’deki teknoloji oyuncuları arasında yer alan lider bir şirket, Nevotek danışmanlığı altında birçok otele, sektöre özel çözümler ve servisler sunuyor.

CISCO REFERANSI

En büyük referansı ise teknoloji devi Cisco Meraki ile gerçekleştirdikleri IHG projesidir. Nevotek bu projede IHG Grubu çatısı altındaki 5 bin otelin Wi-Fi alt yapısını bulut üzerinden yönetebilecek bir servisi sağlıyor.

Nevotek’in sağladığı servisleri bu ölçek ve kalitede dünyada çok az sayıda firma sağlayabilmektedir. Bu firmaların arasında bir Türk şirketinin de olması gurur verici.

—O—

Nevotek hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız