Rusya’da Mayıs ayı için Türkiye tatillerinin fiyatları ne kadar?

Ruslar için Mayıs tatilini Türkiye’de geçirmenin maliyeti hesaplandı. İşte detaylar…

*1 Rus Rublesi = 0.100 Türk Lirası (3.03.2021) 

Rusya’nın turizm haber portalı TourDom.ru’nun hazırladığı rapora göre, mayıs ayı başında Türkiye’de yapılacak bir tatilin maliyeti en az 46 bin ruble (4 bin 600 TL) olarak hesaplandı. Bu rakam üç yıldızlı bir otelde yemeksiz tatili seçenler için geçerli.

Uzmanlara göre, en az 51 bin 500 Ruble (5 bin 150 TL) ile bir hafta boyunca Antalya Kemer’de her şey dahil, üç yıldızlı otelde iki kişilik tatil yapılabiliyor.

Bununla birlikte, Marmaris’te dört yıldızlı otelde kahvaltı dahil iki kişilik bir haftalık konaklamanın maliyeti en az 48 bin 500 rubleyi buluyor.

Mayıs tatillerini beş yıldızlı otelde geçirmeyi tercih edenlerin çok daha büyük rakamlar ödemeye hazırlıklı olmaları gerekiyor.

YÜZDE 30 ARTIŞ

Örneğin, Antalya Belek’te bir hafta boyunca iki kişilik “ultra all inclusive” club odalı konaklama 110 bin Ruble’ye mal olabilir. Bu fiyata uçak biletleri ve otel transferinin de dahil olduğunu belirten uzmanlar, Kemer’de popüler tatil köylerinde planlanan tatilin şu an 194 bin rubleden başladığını belirtiyorlar.

Gazetemru.com’un aktardığı bilgiye göre, erken rezervasyon kampanyasından yararlanılarak Türkiye’de tatil yapmanın maliyeti, 2020’nin aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 30 artmış bulunmakta.