FlyArystan İstanbul-Türkistan uçuşları satışta!

FlyArystan

Last Updated on 11 Mart 2021 by Yaşar Çelik

Kazakistan’ın düşük maliyetli havayolu FlyArystan, Türkistan’dan İstanbul’a ilk dış hat uçuşunun satışlarının başladığını duyurdu.

Tek yön ücreti Türkiye çıkışlı yolcular için 79 Euro’dan, Kazakistan çıkışlı uçuşlarda ise 39.999 Tenge’den başlıyor. Biletler FlyArystan mobil uygulaması ve flyarystan.com üzerinden alınabilir.

Kazakistan’ın ruhani başkentine İstanbul’dan düzenli uçuşlar 21 Mart 2021’de başlayacak. Uçuşlar cuma ve pazar günleri haftada 2 kez gerçekleştirilecek. Türkistan’dan uçuşlar, yerel saatte ile 08:40’ta kalkış, İstanbul’a 10:35’te varış olarak düzenlenmiş olup dönüş uçağı da yerel saatle 11: 20’de kalkış ve 18:25’te Türkistan’a varış olarak planlandı.

FlyArystan Uçuş Planlama ve Gelirlerden Sorumlu Müdürü Renat Abulkhanov yaptığı açıklamada “Kazakistan ile Türkiye çok yakın iki ülkedir. İstanbul ile Türkistan arasında direkt uçuşların bu bağlantıyı daha da güçlendireceğinden eminiz. Türkistan bölgesi eşsiz mimari güzelliklerle dolu zengin bir tarihe sahiptir. Türkistan’ın başlıca ilgi noktası, Kazakistan’ın manevi başkenti olması ve Emir Timur tarafından yaptırılan Hoca Ahmet Yasavi’nin türbesinin bu coğrafyada bulunmasındandır. Türkistan bölgesinde aynı zamanda Emir Timur tarafından yaptırılan öğretmen Yasavi Arystan babanın mozolesi ile Otyrar ve Sauron antik yerleşim yerleri bulunmaktadır. Daha fazla uçağın filoya katılmasıyla artık yurtiçi düşük ücretli ağına uluslararası varış noktaları eklenebileceği anlamına gelmektedir. Düşük tarifeli havayolu olarak, Almatı ve Nur-Sultan gibi önemli havalimanları yerine alternatif havalimanlarına direkt uçuşların geliştirilmesini hedeflemekteyiz. Sınırların kademeli olarak yeniden açılmasıyla, FlyArystan olarak uçuş ağımıza daha fazla yeni rotayı eklemeyi umuyoruz. Uygun fiyatlarla uçuş gerçekleştirmek isteyen büyük kitlelerin farkındayız’’ dedi.

FlyArystan, Türkistan’a uçan ilk havayoludur. Şu an kente Almatı, Nur-Sultan ve Atyrav’dan düzenli uçuşlar gerçekleştiriliyor. Bu yeni rotayla, havayolunun 19 iç hat rotasından oluşan mevcut ağını tamamlayarak yolcuların Kazakistan’ın her yerine çok düşük ücretlerle uçmasına olanak sağlanması hedefleniyor.