Kruvaziyer sezonu açılıyor

Yunan Adaları ve Doğu Akdeniz rotaları ile öne çıkan cruise markası Celestyal Cruises, sezon açılış tarihinin güncellenmiş halini duyurdu.

İlk cruise sefer tarihini 30 Mayıs’ta gerçekleştireceğini açıklayan Celestyal Cruises, daha önce bu tarihi Nisan sonu olarak duyurmuştu.

Açıklamada ayrıca, güncellenen cruise sezon açılış tarihinin Yunanistan Turizm Bakanlığı’nın Yunanistan’ı 2021 turizm ve deniz sezonuna açma yol haritasına uygun olduğu da belirtildi.

Yeni sezonun ilk programı 7 gecelik Her Şey Dahil Idyllic Ege Turları olacak. Celestyal Crystal gemisi her Pazar günü Kuşadası’ndan yolcularını alarak hareket edecek. Santorini ve Mikonos’ta uzun konaklamalı turun rotasında Rodos, Atina (Lavrion, Poseidon Tapınağı için), Milos ve Girit de olacak.

Artan taleple birlikte daha fazla ülke yeniden açıldığında, filonun diğer gemileri de 2021 sezonu için konuşlandırılacak. Bu zamana kadar Celestyal Crystal, Atina’daki iki biniş limanı olan Pire ve Lavrion’u kullanacak.

Eylül ayı ile birlikte tur programlarını daha da zenginleştirecek şirket 3, 4 gece alternatifli Kuşadası turları ile daha sonra 7 gecelik İstanbul çıkışlı turlara başlayacak. Bu turların satışı planlandığı gibi devam ediyor.