YHT seferleri başlıyor! İşte hizmete açılacak o hatlar

Yeni tip coronavirus salgını nedeniyle duran Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri 20 Mart itibarıyla yeniden başlayacak.

TCDD Taşımacılık AŞ’den alınan bilgiye göre orta mesafedeki şehirler arasında gerçekleştirilen bölgesel tren seferleri covid-19 önlemleri alınarak yarın yeniden başlıyor.

HES kodunu ibrazı, sefer öncesi dezenfeksiyon, sosyal mesafe ve el hijyenine dikkat edilmesi gibi önlemler alınarak başlayacak olan tren seferlerinde hizmete alınan hatlar şöyle:

Kapıkule-Halkalı, Adapazarı-Pendik, Ankara-Polatlı, Zonguldak-Karabük, Manisa-Alaşehir, Eskişehir-Afyonkarahisar, Eskişehir-Kütahya, Mersin-Adana, Mersin-İslahiye, Mersin-İskenderun, Sivas-Divriği, Erzincan-Divriği, Kars-Akyaka, Aydın-Denizli-Söke ile Basmane’den Ödemiş, Denizli, Aydın, Uşak, Alaşehir ve Tire’ye giden hatlar. Batman-Diyarbakır hattında işleyecek bölgesel tren ise 22 Mart‘ta seferlerine başlayacak.

Okuma önerisi: Hayat Eve Sığar HES Kodu hakkında her şey

SEFER SAYISI ARTIYOR

Ankara-İstanbul-Ankara hattında günde 8 olan YHT sefer sayısı ise 22 Mart’tan itibaren 10’a yükseltilecek. Ankara’dan saat 12.00, Söğütlüçeşme’den saat 12.20’de hareket edecek YHT’ler, Eryaman, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik ve Bostancı istasyonlarından yolcu alacak.