Luxury B2B MICE Workshop ve konferansı başladı

Luxury B2B MICE Workshop ve Konferans etkinliğinin, yerli ve yabancı önemli konuşmacıların katılımıyla açılışı yapıldı. 

Luxury B2B MICE Workshop ve Konferans etkinliğinin, İstanbul’da yurtdışından gelen 14 üst düzey Sivil Toplum Kuruluşu (STK) yetkilisinin ve Türkiye’den altı farklı lider konuşmacının katılımıyla açılışı yapıldı. Açılışta, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, United States Tour Operators Association (USTOA) Başkanı Terry Dale, Kırgızistan Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hancerli, İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı Yalçın Aydın ve TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender konuşmacı olarak yer alanlar arasındaydı.

Organizasyonu gerçekleştiren TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender: “İstanbul’da bir hayalin gerçekleştirilmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Bu tür bir organizasyon, bu dönemde bir hayaldi. Sektör olarak, kenetlenerek bu hayali gerçekleştirdik. Öncelikle Türk Turizm Tanıtma ve Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Yolları, Accor Grubu, Pullman Otel, İstanbul Turizm Derneği, Acun Ses ve Görüntü Ekipmanları Sistemleri ve sayamadığım tüm kıymetli insanların hepsine çok teşekkür ederim” dedi.

Luxury B2B MICE ile Türkiye’de bir ilk

İlk defa bu kadar üst düzey konuşmacının bu etkinlik sayesinde, Türkiye’ye geldiğine değinen Kalender, 2020 yılındaki turizm ticari kaybının bu tarz çalışmalarla beklenenden daha hızlı bir şekilde telafi edileceğine inandığını söyledi. Etkinlikle birlikte yeni bir misyon edinileceğini ve Türkiye’nin 81 ilinde ve 12 ayında turizm destinasyonu olma yolunda çalışmalarının olduğunun altını çizdi. Kalender, “Bakanlığımızın 2023 yılı hedefi olan 70 milyon turist 70 milyar dolar gelir hedefini tüm sektör paydaşlarıyla yan yana gelerek başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuşarak sözlerini sonlandırdı.

Ülkemizin tanıtıma ihtiyacı var

ISTTA Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aydın, dernek olarak bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek konuşmasına başladı. Aydın Türkiye’nin turizm tanıtım etkinliklerine ihtiyacı olduğuna değinerek, nitelikli turistin ülkemizi ziyaret etmesi için, dünyada otorite sahibi olan konuşmacıların bu tür etkinliklere  ağırlanması gerektiğini belirtti. İstanbul Turizm Derneği olarak bu tip çalışmalara her zaman destek vereceklerini ifade eden Aydın, ” 2021 yılının Turizm açısından bereketli bir yıl olmasını temenni ederiz” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki turizmciler İstanbul’da buluşuyor