Türkiye yasağının ardından Mısır uçuşlarını artırma kararı

Aeroflot Türkiye uçuşlarına yeniden başlıyor
Aeroflot Türkiye uçuşlarına yeniden başlıyor

Rusya’nın milli bayrak taşıyıcısı Aeroflot, Mısır’ın başkenti Kahire’ye yönelik uçuşlarını artırma kararı aldı. İşte detaylar…

Rusya’nın başkenti Moskova ile Mısır’ın başkenti Kahire arasında uçuş düzenleyen tek Rus havayolu firması Aeroflot, 26 Nisan’dan itibaren bu rotadaki uçuşlarını artırma kararı aldı.

AYLIK 8.5 BİN KOLTUK

RBK’nın Aeroflot Strateji, Hizmet ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Andrey Panov’a dayandırdığı haberine göre Aeroflot, Rusya’dan Mısır’a uçuşların sayısını ve kapasitesini artırarak daha geniş bir alana yayacak. Koltuk sayısı ayda 8.5 bine çıkacak.

Böylelikle Aeroflot, Türkiye ile uçuşların askıya alınması nedeniyle Rus turistlerin Mısır gezisi talebini karşılamayı amaçlıyor.

TÜRKİYE’YE ALTERNATİF DÖRT ÜLKE

Daha önce, Aviasales servisi tarafından yapılan bir araştırma, Rus turistlerin Türkiye ile hava trafiğine getirilen kısıtlamalar nedeniyle kitlesel olarak diğer dört ülkeye uçmak istediğini gösterdi.

Uzmanların açıklamasına göre popüler destinasyonun kapatılması sonrası, Rusya’dan Mısır’a yüzde 98, BAE’ye yüzde 80, Güney Kıbrıs’a yüzde 90 ve Küba’ya yüzde 55 oranına bilet talebinde artış oldu.