Rusların tatil tercihlerini ortaya koyan anket sonuçları belli oldu

Rusya’da faaliyet gösteren insan kaynakları ve kariyer portalı Superjob’un düzenlediği anketin sonuçları, Rus çalışanların dörtte birinden fazlasının bu yıl tatile çıkmayı düşünmediğini gösterdi.

Rusya’nın tüm bölgelerinden 18 yaş üstü çalışan kategorisinden üç bin kişinin katıldığı Superjob anketi sonuçlarına göre, diğer dörtte birlik kısım ise iş yerinden alacağı iznini evde veya yazlığında geçirmeyi düşünüyor.

Rusların son iki yıldır yaz tatillerini pandemi kısıtlamaları yüzünden ülke içinde planlamak zorunda kaldığını belirtilen ankete katılanların yüzde 6’sı yaz tatilini Kırım’da geçireceğini ifade etti.

Yüzde 5’inin tatillini Krasnodar bölgesinde yapacağını belirttiği ankete katılanların yüzde 1’i ise tatil için Kaliningrad’ı seçtiğini ifade etti.

Diğer tatil destinasyonlarında tatil yapacaklarını belirten yüzde 5 ise tatil için Baykal Gölü, Altaylar, Karelya, Moskova ve St. Petersburg gezilerine katılacak.

Aylık gelirleri 80 bin rublenin üstünde olan Rusların yüzde 4’ü ise tatillerini yurt dışındaki turistik yerlerde geçirmeyi planlıyor.

Aynı şekilde Rusların yüzde 3’ü, Türkiye ile sınırların açılması durumunda Türkiye’de tatil yapmayı planlıyor.

Superjob anketine katılan çalışanların yüzde 18’inin izinlerini bu yıl evde geçirmeyi düşündüğü gözlemlenirken, yüzde 10’u ise yazlıkta dinleneceğini ifade etti.

Katılımcıların yüzde 28’i ise bu yaz tatil yapmayı düşünmediğini söyledi.

Kaynak: gazetemru.com