Lastminute Fair başladı. İşte açılış mesajları…

“Lastminutefair” Turizm Pazarlama Fuarı sektörde yaşanan zorluklara rağmen 2021 sezonuna katma değer yaratmak ve aktif pazarların ilgililerine motivasyon yaratabilmek amacıyla kapılarını açtı.

Lastminute Fuarı güncel şartlar dâhilinde 1500’e yakın yurt dışı turizm profesyonelini ve seyahat acentesini iki gün boyunca Turizmin Başkenti Antalya’da Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ANFAŞ’da ağırlayacak.

GMT Fuarcılık, Türkiye’nin önde gelen turizm markalarını ve bileşenlerini dünya turizm pazarlarına sunarak turizm profesyonellerinin, yatırımcılarının ve yeni girişimcilerinin ülkemizle olan iletişimini B2B görüşmeler çerçevesinde arttırarak pekiştirecek.

Fuarın partner ülkeleri: Macaristan, İsveç ve Kıbrıs. Parter destinasyonu ise Erzurum Palandöken.

Fuara yurt dışından gelen acentelerin ülkeleri ise: Rusya, Ukrayna, Moldova, Belarus, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Almanya, Romanya, Slovenya, Romanya, Litvanya.

SELÇUK MERAL: IŞIK OLMAK İSTEDİK

GM Center ve GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral açılış konuşmasında; 2019’da Antalya Turizm Fuarı olarak başladıkları yolculuğa bu yıl “Last Minute” olarak devam ettiklerini belirterek, “Bu karanlıkta bir mum yakmak istedik. Işık olmak istedik” dedi.

NADİR ALPASLAN: GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASINI KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, aşılanma süreci tamamlanana ve salgın gündemin ön sıralardaki yerini kaybedene dek “Güvenli Turizm” sertifika programının en büyük güç ve silahlardan bir tanesi olacağını belirtirken, programı kararlılıkla uygulamaya devam edecekleri söyledi.

ERKAN YAĞCI: BU YIL SON DAKİKA SATIŞLARI ETKİLİ OLACAK

AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı ise Antalya’nın geçen yıl dünyada turizmin başlamasına öncülük ettiğine dikkat çekerken; bu sezonda da son dakika satışlarının belirleyeceğini olacağını aktardı.

ÜMİT UYSAL: HEDEFİMİZ “100 MİLYON TURİST”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Last Minute Fair Marketing Fuarı’nın açılışında “Türkiyemizin bütün özellikleriyle, top yekûn turizme girdiğimizde dünya piyasasından çok daha güçlü ve büyük pay alacağız. Öncü kitle turizmimizin yanına çeşitlenmiş, 30 milyon değil 100 milyon turisti ağırlayan bir Türkiye’yi hayal edebileceğiz” diye konuştu.

HAMİT KUK: YENİ DÖNEME HAZIRLANMAK İÇİN BU FUARLAR ETKİLİ

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kurt, “birçok etkinlik ve fuarın bu süreçte iptal edildiğini, ileri tarihlere ertelendiğini” belirterek, “Turizm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi koşullarından etkilendi. Bu kaotik ortamdan az hasarla çıkıp yeni döneme hazırlanmamız için bu tip fuarlar büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

Erzurum Belediye Başkan Yardımcısı Murat Altundağ ise; “Bu zor dönemde bu organizasyonu gerçekleştirme cesareti gösteren GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’i yürekten kutlarım. Biz de Erzurum Belediyesi olarak organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Türk turizmi için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz” dedi.

LASTMINUTE İLE YERİNDE PAZARLAMA

Yurt dışı acente temsilcileriyle Türk turizm profesyonellerini bir araya getirecek olan fuar, Türk turizmine yerinde pazarlama imkanı da yaratacak.

PANELLER İLE TURİZMCİLERE YENİ PERSPEKTİFLER SUNULACAK

Fuar kapsamında iki gün boyunca turizm sektörünün geleceğine dair tüm konular masaya yatırılacak. Türk turizmi için büyük öneme sahip Almanya ve Rusya pazarlarının uzmanları ve ayrıca iç pazarın önemli turizm aktörleri panellerde analizler yaparak turizm endüstrisine yeni perspektifler sunacak.

OLD TOWN TURİZMİ ÖN PLANA ÇIKARILACAK

Muratpaşa Belediyesi ve AKOED (Antalya Kaleiçi Otelciler ve Esnaflar Derneği) ile 26 – 27 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek “Lastminute Fair” de önemli bir proje gerçekleşecek.

Fuar’da büyük bir stant katılımı ile Muratpaşa Belediyesi ve AKOED, Apollon’un şehri Antalya ve Kaleiçi’nin tanıtımını fuara gelen acentelere ve katılımcılara Kaleiçi turu düzenlenecek. Fuarda bu proje kapsamında İtalya, Slovakya ve Polonya Old Town belde yöneticileri ile workshoplar gerçekleştirecek ve “old town turizmine” dikkat çekilecek.

KALEİÇİ TANITIMINA BÜYÜK KATKI “10 BİN ADIMDA KALE İÇİ TURU”

Bu proje kapsamında 28 Nisan 2021 tarihinde fuara katılan acente yetkilileri, Muratpaşa Belediyesi, AKOED (Antalya Kaleiçi Otelciler ve Esnaflar Derneği) ve Lastminute Fair iş birliği ile dünyada emsalsiz bir değer olan Kaleiçi turunu gerçekleştirecek.

Tur kapsamında Kaleiçi Marina’da Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Av.Ümit Uysal ile sohbet gerçekleştirecek olan acente yetkililerine Kaleiçi’nin değeri bir kez daha vurgulanacak.