1 Haziran’dan itibaren Türkiye uçuşlarını programa koydu

Rusya Omsk Havalimanı, haziran ayı itibariyle mevsimsel uçuş programında değişiklik yaparak yurt dışı uçuş seferlerini planladığını açıkladı.

Omsk Havalimanı tarafından Mart ayında açıklanan yaz mevsimi yurt dışı seferleri programında pandemi nedeniyle yurt dışına charter ve direkt uçuş seferleri bulunmuyordu.

Güncellenen program kapsamında dört uluslararası varış noktası ekleyen Omsk Havalimanı, 1 Haziran’dan itibaren Tunus, Türkiye, Vietnam ve Yunanistan’ın Girit Adası’na direkt ve charter uçuşlarını eklediğini bildirdi.

Başlangıçta Omsk’tan olası yurt dışı seferleri listesinde yer alan Dubai’ye charter uçuşları ise güncellenen listede bulunmuyor.

İLK UÇUŞ ANTALYA’YA

Güncellenen programa göre Omsk Havalimanı’ndan yapılacak ilk direkt uçuşlar, 1 Haziran’da Royal Flight tarafından Antalya’ya düzenlenecek.

Antalya seferleriyle birlikte AZUR AIR tarafından Vietnam Kamran ve Tunus Enfidha destinasyonlarına uçak seferleri düzenlenecek.

Gazetemru.com’un aktardığı habere göre Omsk Havalimanı, aynı zamanda 5 Haziran’dan itibaren Girit Adası’nın merkezi Kandiye’ye yurt dışı seferleri planlıyor.

Güncellenen program kapsamında Omsk Havalimanı’ndan 30 Eylül’e kadar Tunus’a uçak seferleri her gün yapılacak. 30 Eylül’e kadar her gün Tunus’a gönderilecek.

Türkiye destinasyonuna da haftanın her günü uçuş planlayan Havalimanı yönetimi, bazı kaynakların yaz sonuna kadar kısıtlanacağını söylediği Türkiye uçuşların Haziran ayında açılmasını umut ediyor.