Alman seyahat endüstrisinde tablo iyimsere dönüyor

ITB Berlin Fuarı Öncesinde Türkiye Rezervasyonları Ne Durumda?

Last Updated on 6 Mayıs 2021 by Turizm Günlüğü

Almanya’da faaliyet gösteren tur operatörleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasıyla rezervasyonların hızlı bir şekilde toparlanacağı konusunda iyimser… Bazıları ise “bastırılmış seyahat arzusunu” göz önünde bulundurarak rezervasyonlarda bir patlama yaşanacağını öngörüyor.

TUI Group CEO’su Fritz Joussen, “Almanya ve Güney Avrupa’da yaz tatili 2021 yılında mümkün olacak” açıklamasında bulundu.

Alman dpa Haber Ajansı’nın haberine göre, pandemide iyiye giden tablo sonrasında Almanlar artık yaz tatilleri için rezervasyon yapmaya başladı. Tur operatörlerinden edinilen bilgilere göre İspanya, Yunanistan ve İtalya gibi Almanlar arasında popüler olan destinasyonlar talep görüyor.

TUI: REZERVASYONLAR SÜREKLİ ARTIYOR

Bir TUI yetkilisinin dpa Haber Ajansı’na verdiği demeçte, “Aşılama süreci Almanya’da çarpıcı bir şekilde hız kazandı ve rezervasyonlar sürekli artıyor. Birçok kişi, tatil yapmak için uzun süre beklemek zorunda kaldığından daha uzun süreli seyahatler için rezervasyon yapıyor” dedi.

DER TOURISTIK: ÖNEMLİ BİR ARTIŞ GÖZLEMLENİYOR

Ülkenin en büyük ikinci tur operatörü DER Touristik de şu anda rezervasyonlarda “önemli bir artış” gözlemlendiğini açıkladı. DER Touristik Orta Avrupa Direktörü Ingo Burmester; “İnsanlar seyahat etmek ve bunu olabildiğince hızlı, güvenli bir şekilde yapmak istiyor” açıklamasında bulundu.

FTI GROUP GENEL MÜDÜRÜ SCHILLER: SEYAHAT PATLAMASI BEKLİYORUZ

FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller ise, kısıtlamalar ortadan kalkar kalkmaz bir seyahat patlaması bekliyor.

Ralph Schiller yaşanan son gelişmeler ve mevcut duruma ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şu anda seyahat uyarısının bulunmadığı destinasyonlar arasında yer alan Mayorka ve Dominik Cumhuriyeti’ne yönelik talebin Mayıs ve Haziran ayları için yaşanan güçlü artış gerçeğinden seyahat etme arzusunun ne kadar büyük olduğunu görebiliriz.”