Ukraynalıların bu yılki tatil planları belli oldu

Last Updated on 3 Haziran 2021 by Turizm Günlüğü

Ukraynalıların yarısından fazlası bu yıl tatil yapmayı planlamıyor… İşte Ukraynalıların bu yılki tatil tercihlerine ilişkin detaylar…

Ukrayna Devlet Turizm Geliştirme Ajansı (GART) basın servisi Operatif Sosyoloji şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya atıfta bulunarak, Ukraynalıların yarısından fazlasının bu yıl tatil planı yapmadığını ve dinlenmek isteyenlerin %53’ünün tatillerini Ukrayna’da geçireceğini bildirdi.

Araştırmaya göre, sadece her on kişiden biri tatilini yurt dışında geçirmeye karar verdi.

Ukrayna’da tatil yapmayı planlayanların yaklaşık %45’i tatillerini kendi bölgelerinin dışında geçirmek isterken, geri kalanı bölge içinde seyahat etmeyi veya evde kalmayı planlıyor.

Aynı zamanda, ankete katılanların %42.2’si nadiren ülke çapında seyahat ediyor veya hiç seyahat etmiyorken, bu rakam 60 yaş ve üzeri nüfusta (%40) daha yüksek.

TATİLLERİNİ NASIL DEĞERLENDİRECEKLER?

İstatistiklere göre, ankete katılan Ukraynalıların neredeyse %30’u bir sonraki tatillerini sahilde geçirmeyi planlarken, %20.1’i akrabalarını veya arkadaşlarını ziyaret edecek, %13.5’i eğlence amaçlı tatile gidecek, %10.6’sı dağlara, yürüyüşe, raftinge gidecek.

Ankete katılanların yaklaşık %5’i tatilini kültürel etkinlikler ve eko-turizm şeklinde yapacak.