Türkiye rezervasyonları artışta… Sonbahar için harekete geçti

Almanya’nın Türkiye’yi “yüksek riskli bölge” listesinden çıkarmasının ardından Alman tur operatörü FTI Group; Türkiye programını genişlettiğini, tatil ve uçuş kapasitelerini artırdığını açıkladı. FTI Group, sonbahar uçuş programı için de harekete geçti.

Almanya’da faaliyet gösteren birçok seyahat acentesi, Türkiye’nin geçen hafta Almanlar için giriş şartlarını gevşetmesinin ardından Türkiye rezervasyonlarında artış yaşandığını bildirdi.

Alman Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’yi “yüksek riskli bölgeler” listesinden çıkarıp; “riskli bölge” kategorisine eklemesiyle de Alman turizmciler rezervasyonlarda daha fazla artış beklediklerini belirtti.

RALPH SCHILLER: BU GELİŞMELER SONRASINDA DAHA FAZLA ARTIŞ BEKLİYORUZ

FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller, “Türkiye için tam olarak bu gelişmeyi bekliyorduk. Vaka sayıları özellikle Ege ve Akdeniz’in popüler destinasyonlarında istikrarlı bir şekilde düşüyor. Geçen hafta alınan kararların öncesinde bile Türkiye için rezervasyonlarımız sürekli artış gösteriyordu. Bu gelişmeler sonrasında bu sezon için daha fazla artış bekliyoruz” dedi.

Geçen hafta açıklanan kararın ardından FTI Group, Türkiye’deki otel portföyüne daha fazla oteli ekleme kararı aldı. Bu doğrultuda Alman tur operatörü 1 Temmuz’a kadar Türkiye’deki tüm otel kontenjanını hizmete sunmayı planlıyor.

fvw Dergisi’nden Bianca Wilkens’in haberine göre FTI Group; Marmaris Bay by MP Hotels ve Kairaba Bodrum Imperial olmak üzere MP Hotels’in iki otelini daha programına ekledi.

FTI Group Türkiye Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan, “İyi hazırlandık ve özellikle düzenli konuklar arasında popüler olan kıyı bölgelerinde yer alan portföyümüzdeki tüm otelleri hizmete açtık” dedi.

SONBAHAR İÇİN DAHA FAZLA UÇUŞ KAPASİTESİ

Diğer yandan FTI Group, Türkiye’ye yönelik yükselişe geçen talep sonrasında yeterli uçuş kapasitesine sahip olmak istiyor.

Alman tur operatörü bu sezon için şu an Sun Express, Corendon ve Condor ile Almanya’nın birçok kentinden Antalya’ya direkt uçuşlar sunuyor. Bunun yanı sıra Dalaman, Bodrum ve İzmir için de doluluklara göre ek uçuşlar düzenleniyor.

FTI Group, sonbahar dönemine yönelik de yeni bir uçuş programı oluşturmayı planladığını duyurdu.

DER Touristik: Türkiye için yüksek beklenti içindeyiz