“Türkiye için kararın bu hafta açıklanması bekleniyor” iddiası

Rusya'dan Türkiye'nin turistik bölgelerine yapılan uçuşlarda iptaller yaşanmaya devam ediyor. Rusya Türkiye uçuşları Son dakika

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, Türkiye’ye charter uçuşlarına başlama tarihinin koronavirüs operasyon merkezi tarafından bu hafta açıklanmasını beklediklerini söyledi.

Rusya’nın uçuşlar için “teftiş heyetini” Türkiye’ye yolladığına dair bir açıklama yapılmasa da vaka sayılarındaki düşüş nedeniyle “uçuş yasağını kaldırma” kararının hafta sonuna kadar açıklanmasına yönelik beklenti yüksek…

“HABERLERİ TAKİP EDECEĞİZ”

ATOR Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, Rus medyasına yaptığı son açıklamada; “Herkes Türkiye ile hava bağlantısının tam olarak yeniden başlamasını bekliyor. Rosturizm, Türkiye’deki epidemiyolojik durumun düzeldiğini açıkladı. Ancak, belirli bir tarih belirtilmedi. Charter seferlerine devam etme kararı ve ülkeye uçuş sayısı operasyon merkezi tarafından verilecek. Bu hafta Rus makamlarından gelecek haberleri takip edeceğiz” dedi.

Gorin, “Muhtemelen Eylül ayında yüzde 60 oranında aşılanma düzeyine ulaşacağız. Ancak bundan sonra daha fazla uçuş hakkında konuşmak mümkün olacak ve vatandaşlarımız da Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere diğer ülkelere daha özgürce seyahat edebilecek” dedi.

EN ELVERİŞLİ DESTİNASYON: YUNANİSTAN

Rus yetkili şu an en elverişli destinasyonun, Rus turistler için seyahat kotalarını tamamen kaldıran ve çok uygun koşullarda vize veren Yunanistan olduğunu söyledi.

turkrus.com’un haberine göre Gorin; henüz turistler seyahat izni olmamasına rağmen AB’de İtalya, İspanya ve Fransa’nın vize vermeye başladığını kaydetti.