“Türkiye Ruslara sınırları kapatabilir” haberleri için açıklama

Rusya'dan Türkiye'nin turistik bölgelerine yapılan uçuşlarda iptaller yaşanmaya devam ediyor. Rusya Türkiye uçuşları Son dakika

Rusya’da rekor kıran koronavirüs vakaları ve can kayıpları ile 3. dalga tırmanırken, bu nedenle Türkiye’nin de sınırlarını Rus turistlere kapatabileceği yolunda çıkan haber ve sosyal medya paylaşımları üzerine bir açıklama geldi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR Başkanı Maya Lomidze, “Türkiye’nin tekrar kapatılabileceği” yönündeki söylentileri yalanladı.

Rus medyası, ATOR Başkan Yardımcısı Vladimir Kantoroviç’in “Rusya’da artan vakalar yüzünden Türkiye’nin kapatılması olasılığı” ile ilgili bir soruya “Böyle bir olasılığın bulunduğu” yanıtını vermesini haber yapmıştı.

“MEDYANIN YAYDIĞI ŞEY SADECE PANİK”

Turkrus.com’un haberine göre bu açıklama sonrasında ATOR Başkanı Lomidze; yardımcısının sözlerinin yanlış yorumlandığını açıkladı ve Kantoroviç’in sözlerinin, gelişmelere göre herhangi bir ülkenin herhangi bir zamanda turist girişini reddedebileceği anlamına geldiğini” vurguladı.

Lomidze, “Medyanın yaydığı şey sadece panik. Oysa insanlar iki yazdır sürekli bir belirsizlik halinde yaşıyor, her şey sürekli değişiyor” dedi.

Maya Lomidze, Türkiye’nin sınırları kapatma niyetinde olmadığını söyledi.