Ruslara otel kalmadı

Toplam 32 Rus şehrinden charter uçaklarıyla aralıksız turist geldiği Türkiye’de Kurban Bayramı sahil kesimlerindeki tabloyu değiştirmeye başladı. Yerli turistlerin akın etmesi beklenen bayramda otel dolulukları Rus turistler açısından durumu zorlaştırdı.

TürkRus’un Moskovski Komsomolets gazetesinden aktardığına göre Türkiye’de son günlerde Kovid-19 vakalarının sayısında yeniden artış başladığı ve bu artışta Rusya’dan gelen turistlerin de rolü olduğu iddiası yer aldı.

M. Komsomolets gazetesinin konuştuğu Alanya’da yaşayan Türkiye uzmanı Rus vatandaşı Vladimir Hotko, bu asılsız iddiaların sadece sosyal medyada dolaştığını, tam tersine Türklerin Rus turistlerden memnun olduğunu söyledi.

Hotko açıklamasında “Türkler, aksine, Rus turistler için dua ediyor. Rusların Türk otellerini doldurmaya başlamasının üzerinden sadece 10 gün geçti, şimdi hem Rusya’dan hem de diğer ülkelerden tatilcilerle dolup taştı” ifadelerini kullandı.

Uzmanlar ise Rus turistlerin Akdeniz sahillerine gitmek için Türklerin kendi bayram tatilinin bitmesini beklemesini öneriyor.