TUI 2021 yaz sezonunun popüler destinasyonlarını açıkladı

Last Updated on 12 Ağustos 2021 by Turizm Günlüğü

Alman tur operatörü TUI, tüm Avrupa pazarlarında ticari faaliyetlerine başarıyla devam ettiğini ve tatil satışlarına yönelik talebin sürekli artış gösterdiğini bildirdi. 

TUI Group, Nisan – Haziran dönemi için yayınladığı raporda, “Piyasalarda seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasıyla rezervasyonların önemli ölçüde artış gösterdiğini” açıkladı.

Raporda; şirketin 2021 yaz sezonu için 4.2 milyon rezervasyon kapasitesine ulaşılmasının öngörüldüğü belirtildi.

TUI Group, “Yaz tatillerine yönelik talebi kesintisiz olarak yüksek seviyede devam ettiğini” duyurdu. Buna rağmen 2021 yaz sezonu programının, 2019 yılı yaz kapasitesinin %60’ına denk geldiği; Mayıs ayında bu oranın %75 seviyesinde belirlendiği açıklandı.

Alman tur operatörü TUI, mevcut rezervasyonlar için ortalama fiyatların 2019 yazına göre %9 oranında daha yüksek olduğunu bildirdi.

TUI CEO’su Fritz Joussen, seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasıyla birlikte, son haftalarda önemli ölçüde artan taleplere dikkat çekti.

ONLINE REZERVASYONLARA YÖNELİK ARTAN EĞİLİM

Daha önce olduğu gibi, TUI pandemi sırasında online rezervasyonlarda önemli bir artış yaşandığını duyurdu.

2021 yılının üçüncü çeyreğinde, TUI müşterilerinin yarısından fazlası (%52) tatil rezervasyonlarını online platformlardan gerçekleştirdi.

2021 YILININ EN POPÜLER DESTİNASYONLARI

Mayorka ile Balear Adaları’nın yanı sıra Girit ve Rodos başta olmak üzere Yunan adaları TUI müşterilerinin en popüler destinasyonları arasında yer aldı.

Son dakika rezervasyonlarında lider Türkiye