Son dakika rezervasyonlarında lider Türkiye

Görsel partnerimiz: Deposit Photos

Alman tur operatörü FTI Group’un alt markası olan, son dakika rezervasyon platformu Fünf vor Flug; son dakika rezervasyonlarında Türkiye’ye yönelik yoğun talep olduğunu açıkladı.

Alman tur operatörü FTI Group’un alt markası olan, son dakika rezervasyon platformu Fünf vor Flug; “Alman tatilcilerin bu yaz her zamankinden daha çok son dakika rezervasyonlarına talep gösterdiğini ve son dakika rezervasyonlarında Türkiye’ye yönelik yoğun talep olduğunu” açıkladı.

Fünf vor Flug, son dakika rezervasyonlarında Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Balear Adaları ve Mısır’ın Kızıldeniz destinasyonlarının en çok satanlar arasında yer aldığını açıkladı.

Fünf vor Flug CEO’su Sabine Prähauser, “Korona, uzun süredir kısa süreli seyahat talebini artırıyor. Bunun yanı sıra son dakika rezervasyonları hiç bu kadar çok olmamıştı” dedi.

EN ÇOK SATAN DESTİNASYONLAR

Prähauser, “Bodrum ve Marmaris bölgelerindeki orman yangınlarına rağmen, Türkiye’nin şu anda en çok satan destinasyonlardan biri olduğunu; Mısır, Yunan Adaları ve Balear Adaları’nın da talep gördüğünü” açıkladı.

Uzun mesafe destinasyonlar arasında ise özellikle Maldivler ve Dominik Cumhuriyeti’nin popüler olduğu belirtildi.

TUI 2021 yaz sezonunun popüler destinasyonlarını açıkladı