“Türkiye’deki bazı oteller Rus erkekleri kabul etmiyor”

Türk otellerden Rus erkek turistlere: Damsız girilmez!

Türkiye’deki bazı otellerin, yanlarında kadın ya da çocuk bulunmayan, yalnız ya da grup halindeki Rus erkek turistleri otellere almadığı ileri sürüldü.

Ura.ru haber portalı konuya ilişkin haberini Rusya Tur Acenteleri Birliği Başkanı Sergey Golov ve tur acentası Rozovıy Slon’un genel direktörü Aleksan Mkrtçyan’a dayandırdı.

Haber portalına konuşan Golov, Türkiye’de yalnız seyahat eden erkek turistleri ağırlamayı reddeden çok sayıda otel olduğunu söyledi. Golov’un iddiasına göre, oteller gelen müşterilere yalnızca ailelere hizmet verdiklerini beyan ederek “yalnız erkek turistlerin otellerinde bir işi olmadığını” söylüyor.

Mkrtçyan ise Türkiye’deki belirli otellerin 3-5 erkekten oluşan grupları kabul etmediğini dile getirdi.

AKRABALARI OLDUĞUNU BEYAN EDİNCE OTEL KAYDI YAPILDI

Konuyu haber yapan bir diğer haber kanlı 1Prime’a konuşan Natalya Leşukova da Türkiye’de ailece tatil yaptıkları sırada kendilerine sonradan katılan 18 ve 9 yaşındaki iki erkek yeğenini otelin kabul etmek istemediğini aktarıyor. Leşukova araya girip gelenlerin “yalnız erkekler” olmadığını, akrabaları olduğunu beyan edince çocukların otel kaydının yapıldığını söylüyor.

“SADECE BAZI OTELLER BUNU YAPIYOR”

Turkrus.com’un aktardığı habere göre konunun gün boyu haber kanallarında ve sosyal medyada gündem olması üzerine Sergey Golov yeni bir açıklama yaptı ve “Türkiye’de yalnız Rus erkek turistler için genel bir yasak yok. Sadece bazı oteller bunu yapıyor” dedi.

Türkçe kaynaklar tarandığında, özellikle Antalya’daki otellerin 2010’lardan bu yana tek başına seyahat eden erkek turistleri kabul etmediği yönünde çok sayıda habere rastlanıyor.