Yunanistan 2022 turizm sezonu için tarih verdi

Yunanistan Turizm Bakanı Vasilis Kikilias, geçtiğimiz günlerde Paris'te düzenlenen IFTM Top Resa Fuarı'nda Transavia CEO'su Nathalie Stubler ile birlikte / Foto: Greek Travel Pages

Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, 2022 yılı için turizm sezonunu başlatmayı planladıkları tarihi açıkladı.

Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, 2022 yılı için turizm sezonunun resmi başlangıç tarihini 1 Nisan olarak belirlediklerini açıkladı.

8 Ekim Cuma günü Rodos Otelciler Derneği’nin yıllık genel kurulunda konuşan Yunan Bakan Kikilias; “Paris’te düzenlenen IFTM Top Resa Uluslararası Turizm Fuarı’nda yaptığı temasların yanı sıra tur operatörlerinin açıklamaları doğrultusunda Yunanistan’a yönelik rezervasyonlarla ilgili verilerin 2022 yılı için cesaret verici bir seyir izlediğini” bildirdi.

Hükümetin stratejisinin turizm sezonunu uzatmak, turizmde kaliteyi ve yüksek otel doluluk oranlarını hedeflemek olduğunu ifade eden Bakan Kikilias; “Yunanistan’ın Mart ayı sonuna kadar yeni sezonda ziyaretçilerini ağırlamaya hazır olması gerektiğini” vurguladı.

Bakan ayrıca, Rodos otelcilerine ve Dernek Başkanı Manolis Markopoulos’a, bu yıl boyunca karantinada otellerini işleterek adaya ve genel olarak Yunan turizmine destek verdikleri için teşekkür etti.