Bekar kadınların Türkiye’ye seyahatini yasaklama çağrısı

Last Updated on 18 Ekim 2021 by Turizm Günlüğü

Birleşik Rusya Partisi St. Petersburg Milletvekili Vitaly Milonov: Evli olmayan Rus kadınlarının Türkiye’ye tatile gitmesi yasaklanmalı

Rusya Devlet Duması’nda iktidardaki Birleşik Rusya Partisi’nin St. Petersburg Milletvekili Vitaly Milonov, “Govorit Moskva” Radyosu’nda yaptığı açıklamada, evli olmayan Rus kadınlarının Türkiye’ye tatile gitmemesi gerektiğini söyledi.

Gazetemru.com’un haberine göre Milonov; “Çoğu zaman, birçok Rus kadını kendilerini baştan çıkaran Türk erkeklerine yenik düşerek kullanıldığını anlamıyor. Büyük aşktan sonra doğan çocuk, bu Türk paşasının malı oluyor. Anne ise tüm haklarından mahrum ediliyor” diye konuştu.

Daha önce de tepki çeken açıklamalarda bulunana Milletvekili Vitaly Milonov, bu tür aşk hikayeleri hakkında birçok şikayet aldıklarına işaret ederken, evli olmayan Rus kadınların Türkiye’ye seyahat etmesinin yasaklanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Duma’da ilginç önerileriyle sürekli gündeme gelen Milonov, daha önce kredi tahsilatı faaliyetlerinde bulunan Rusların emekli maaşlarından mahrum bırakılmasını önermişti.