Düğün turizminin temsilcileri B2B çalıştayında buluştu

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği Avrupa ve Asya Başkan Murtaza Kalender

Dünya çapında 200’e yakın ülkede üyesi ve 45 farklı destinasyonda başkanlığı bulunan Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği’nin Avrasya’daki ilk çalıştayı İstanbul’da başladı.

100’e yakın ülkeden dünyanın en seçkin düğün ve balayı turizmi acentasının 250’ye yakın yönetici ve temsilcisi İstanbul’da düzenlenen B2B Workshop Çalıştayı’na katıldı.

Dünya çapında 300 milyar Dolarlık hacme sahip olan düğün turizminin temsilcileri Türkiye’deki turizm profesyonelleri ile bir araya geldi.

IADWP (Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği) Başkanı Kitzia Morales ve birçok özel davetlinin katılım gösterdiği organizasyonun açılış etkinliği Pullman Istanbul Hotel’de gerçekleşti.

Uluslararası düğün turizminin temsilcileri Türkiye’deki turizm profesyonelleri ile Pullman Istanbul Hotel’de bir araya geldi.

IADWP BAŞKANI MORALES: TÜRKİYE MÜKEMMEL BİR DÜĞÜN DESTİNASYONU

IADWP Başkanı Kitzia Morales açılış konuşmasında; “IADWP Üyeleri ile Türkiye’de bulunmaktan dolayı çok büyük keyif aldığını ve Türkiye’nin düğün turizminde hak ettiği yerde olması için bölge başkanları ve üyeler ile birlikte çalışacaklarını” söyledi.

“Yaklaşık 1 ay önce yine Türkiye’yi ziyaret ettiğini ve Türkiye’ye tam anlamıyla hayran kaldığını” belirten Kitzia Morales; “Denizi, kumu, güneşi, doğası, kültürü ve tarihi dokusu ile Türkiye’nin mükemmel bir düğün destinasyonu olduğunu” belirtti.

IADWP Başkanı Kitzia Morales, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Çalıştayımızın İstanbul’da gerçekleşmesini sağlayan Avrupa ve Asya Sorumlu Başkanımız Sayın Murtaza Kalender’e çok teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan çok değerli üyelerimize ve davetlilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Umut ediyorum ki kısa süre içerisinde düğünlerimizi artık Türkiye’de de düzenleyerek; Türkiye’deki paydaşlarımız ile işbirliği yapacağız”

MURTAZA KALENDER: BU İLK ÇALIŞMA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği Avrupa ve Asya Başkan Murtaza Kalender ise ilk olarak; “Dünya çapında 300 milyar Dolar hacmi olan düğün turizmi organizasyonlarını ülkemize getirmek için yapılan bu ilk çalışmanın çok önemli olduğuna” dikkat çekerek konuşmasına başladı.

“Eğer ülke olarak milyon Dolar bütçeli düğünlere ev sahipliği yapmak istiyorsak; bu tip çalıştaylarda daha fazla yer almamız ve STK’lar vasıtasıyla daha çok çalışma yürütmemiz gerekiyor” diyen Murtaza Kalender; açılış konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

100’e yakın ülkeden etkinliğimize katılan 250’e yakın düğün planlayıcısına ve katılım gösteren meslektaşlarıma, misafirlerimize, basın mensuplarına, sponsorlarımıza, Türkiye Turizm tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA’ya, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Türk Hava Yolları’na, Avcılar Belediyesine, KAYZEN’e, ekip arkadaşlarıma, ISTTA’ya, Pullman Istanbul Hotel’e bize destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum.”

Uluslararası destinasyon düğün profesyonelleri İstanbul’da