2023 yaz programını satışa çıkardı: Türkiye üçüncü sırada…

Last Updated on 21 Ekim 2021 by Turizm Günlüğü

İngiliz tur operatörü Jet2holidays, müşterilerden gelen “güçlü talep” doğrultusunda 2023 yaz sezonu programını her zamankinden daha önce satışa çıkardı. İşte Jet2holidays’in 2023 yaz sezonu programına ilişkin ilk detaylar…

2023 yaz sezonu için İngiliz tur operatörünün havayolu şirketi Jet2.com ile uçuşlar ilk etapta Belfast, Birmingham, Bristol, East Midlands, Manchester ve Stansted havalimanlarından gerçekleştirilecek.

Travel Weekly’den Ben Ireland’ın haberine göre; 2023 yaz sezonu programı kapsamında satışa çıkan ilk destinasyonlar arasında ise Kanarya Adaları, Balear Adaları, İspanya (anakara destinasyonları), Yunanistan, Türkiye, İtalya, Güney Kıbrıs, Hırvatistan ve Portekiz yer alıyor.

UÇUŞLARDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜ SIRADA

Jet2holidays’ın 2023 yaz sezonu programı için ilk etapta Kanarya Adaları’na haftalık 135’den fazla uçuş, Balear Adaları’na haftalık 150’den fazla uçuş, Yunanistan’daki 14 destinasyona haftalık yaklaşık 200 uçuş ve Türkiye’ye haftalık yaklaşık 120 uçuş düzenlenmesi planlanıyor.

Jet2.com ve Jet2holidays’in CEO’su Steve Heapy 2023 yaz programına ilişkin söyledi:

“2023 yaz sezonu programımızı en erken şekilde satışa sunduk çünkü müşterilerimizin dört gözle yaz tatillerini beklediğini ve her zamankinden daha fazla tatil istek ve talebinin olduğunu biliyoruz.

Uluslararası seyahatlerin İngilizler için yeniden başlamasıyla deniz- kum – güneş destinasyonlarına yönelik çok yoğun bir talep gördük. Bu nedenle 2023 programını satışa sunduk.

Akdeniz ve Kanarya Adaları’ndaki birçok destinasyonunun lider tur operatörü olarak, seyahat severlere ve seyahat acentelerine öne çıkan bu destinasyonlar için cazip seçenekler sunuyoruz.”