Gurmelerin kahve markası Roast’n Berry

Ankara Roast’n Berry

Last Updated on 30 Ekim 2021 by Yaşar Çelik

Ankara’da kaliteli ve keyifli kahvenin peşinde sürdürdüğüm yolculuğumun bu haftaki durağı; Beysukent Beysupark Avm içinde iç mekan tasarımı ile ilgimi çeken Roast’n Berry…

Küçük ve sadece kahve ikramı ile ilgilenen sokak arası mekanlara olan ilgim baki olsa da; mesleğim gereği sunulan ürün kadar sunulacak mekanın da tasarımının düşünülmüş olması ilgimi hayli çekiyor. Kimi zaman bu ilgi çekici mekan tasarımları, ziyaret ettikten sonra damağımda kalan tatlar ile pek örtüşmüyor ve biraz hayal kırıklığı ile eve dönüyorum. Ne mutlu bana ki bu sefer durum oldukça farklı oldu!

Markasına Hakim, Güleryüzlü Çalışanlar

Roast’n Berry Instagram algoritması ile karşıma çıkan yüzlerce kahve dükkanından biri aslında. Gel-al kahve dükkanlarının çoğaldığı son zamanlarda, gelenleri uzun uzadıya misafir etmek için çalışılmış mekan tasarımı ile beni kendine çeken Roast’n Berry’nin Beysupark şubesi sipariş verirken kısa kısa bilgilerle markaya olan ilgimi daha da arttıran oldukça ilgili çalışanları ile bile bence başlı başına bir tercih sebebi olabilir.

Rwanda’dan Ankara’ya

Şansıma güzel, güneşli bir sonbahar gününde masama gelen mis kokulu bu leziz kahvenin, Rwanda’da yer alan ve marka sahibi Reklamcı Murat Erşekerci’ye ait olan kahve tarlalarından geldiğini öğreniyorum. Seneler önce kahve işine gönlünü veren Murat Bey, 6 senelik bir Ar-Ge çalışmasının sonucu olarak Afrika’da satın aldığı kahve tarlalarında yetiştirilen kendi çekirdeklerini Türkiye’deki kahve severler ile buluşturmayı başarmış.

Murat Erşekerci

Sporcular için Özel İçerik

Farklı ürün seçenekleri ile gelenleri alışveriş yapmaya da teşvik eden markanın bana göre en ilgi çekici ürünü Pre Workout isimli, içeriğinde uzun demleme kahve ve yeşil çayın yer aldığı sporcu kahvesi. Bunun dışında hediyelik ürünlerin yanı sıra, ev yapımı Belçika Çikolataları ve kahve aromalı kolonyaları oldukça ilgi çekici.

Yegane Amaç Kitap&Kahve Birlikteliği

İlk olarak, 4 yıl kadar önce, Maidan Ankara’da ilk şubesini açan Murat Bey mekan tasarımından ürün geliştirmeye kadar pek çok alanda bire bir kendisi yer alıyor. İlk şubede biraz da emin adımlarla ilerlemek adına daha çok gel-al mantığında bir mekan yaratırken, yıllar içinde daha çok üniversite öğrencilerini hedef alan, hem sosyalleşme hem de konforlu ve sıcak bir çalışma alanı yaratmanın peşine düşerek Bilkent ve Beysupark’taki büyük hacimli şubelerini açmış. Büyük kütüphane raflarında içerikleri ile pek çok zevke hitap eden güzel bir kitap seçkisi de olan  benim gönlümü çaldı!